Trzęsienie ziemi o sile 5,9 w Düzce! Dało się to odczuć także w Stambule i Ankarze

Trzęsienie ziemi o sile Duzce było odczuwalne także w Stambule i Ankarze
Trzęsienie ziemi o sile 5,9 w Düzce! Dało się to odczuć także w Stambule i Ankarze

Trzęsienie ziemi o sile 04.08 stopnia w skali Richtera, które miało miejsce o godzinie 5.9:63 w Düzce, wywołało wielką panikę. Wstrząsy były odczuwalne w Düzce, a także w Stambule, Bolu, Sakaryi, Ankarze, Kocaeli, Kütahya, Bilecik, Bursie i Izmirze. Spanikowana XNUMX-latka zmarła po zawale serca.

Trzęsienie ziemi miało miejsce w wielu miastach, zwłaszcza w Stambule i Ankarze. Prezydencja Zarządzania Katastrofami i Kryzysami (AFAD) ogłosiła, że ​​o godzinie 04.08:5,9 miało miejsce trzęsienie ziemi o sile XNUMX, którego epicentrum znajdowało się w dzielnicy Gölyaka w Düzce. Trzęsienie ziemi wywołało panikę w wielu prowincjach, zwłaszcza w Düzce.

PO PRZEŻYCIU TRZĘSIENIA ZIEMI

Po trzęsieniu ziemi o sile 5,9 w Düzce, o godzinie 04.30 zarejestrowano kolejne trzęsienie ziemi o sile 4,7 w skali Richtera, którego epicentrum znajdowało się w dzielnicy Çilimli w Düzce. Trzęsienie ziemi w dystrykcie Çilimli miało miejsce na głębokości 8 kilometrów. W oświadczeniu AFAD „po trzęsieniu ziemi w Gölyaka w Düzce wystąpiło 18 wstrząsów wtórnych. W regionie w celach kontrolnych wprowadzane są przerwy w dostawie prądu.

Orhan Tatar, dyrektor generalny AFAD Earthquake and Risk Reduction, powiedział: „Po trzęsieniu ziemi można spodziewać się wstrząsów wtórnych o sile 4,5 i 5 stopni. W przypadku mocno uszkodzonych lub popękanych budynków obywatele powinni trzymać się od nich z daleka. Stwierdzając, że istniała 12-1999-kilometrowa linia, która nie pękła podczas trzęsienia ziemi z 5 listopada 6 r., Tatar powiedział: „Stała się jak przerwa sejsmiczna i ten region mógł spowodować nowe trzęsienie ziemi. Podczas dzisiejszego trzęsienia ziemi ta linia została przerwana” – powiedział.

KTOŚ STRACIŁ ŻYCIE PRZEZ ZAwał serca

Po trzęsieniu ziemi w Düzce i okolicznych prowincjach mieszkańcy wyszli na ulice z drżeniem. Niektórzy mieszkańcy Düzce zostali ranni w wyniku skoku z wysokości. W niektórych budynkach pojawiły się pęknięcia.

Wiadomo, że 63-letni Sevim Çengel, który mieszka w Düzce Çay Mahallesi, wpadł w panikę i strach po trzęsieniu ziemi i zmarł w wyniku zawału serca.

Gubernator Bolu Erkan Kılıç stwierdził, że 5,9 osób zostało rannych w mieście po trzęsieniu ziemi o sile 20 w skali Richtera, które miało miejsce w dzielnicy Gölyaka w Düzce.

Gubernator Bolu Erkan Kılıç, który przekazał swoje życzenia mieszkańcom zgromadzonym po trzęsieniu ziemi na ulicy İzzet Baysal, powiedział, że trzęsienie ziemi w Düzce było odczuwalne również w Bolu.

Wyjaśniając, że obywatele zareagowali mimowolnie na te wydarzenia z powodu trzęsień ziemi, których doświadczyli wcześniej, Kılıç powiedział: „Niektórzy z naszych obywateli wyszli. Na szczęście nie było ofiar. Jedna osoba została ranna w wyniku skoku z 3 piętra.Jest leczona w Szpitalu Szkolno-Badawczym.Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Poza tym 20 naszych obywateli zostało rannych w wyniku małej paniki”. powiedział.

Kılıç stwierdził, że w niektórych budynkach są małe pęknięcia i powiedział: „Więcej odpada tynk. Taka informacja nadeszła. To nie jest zbyt poważne. Skanowanie trwa”. powiedział.

Podkreślając, że po trzęsieniu ziemi o sile 5.9 w skali Richtera, które miało miejsce w mieście, nie ma żadnych informacji o ofiarach śmiertelnych, które dotarły do ​​​​zespołów gubernatora, AFAD i 112 służb ratunkowych, Atay stwierdził, że zespoły nadal skanują teren.

BURMISTRZ: SPAŁEM, CZUJEMY SIĘ TAKI SILNI

Burmistrz Düzce, Faruk Özlü, powiedział, że nie ma żadnych informacji na temat obrażeń lub utraty życia, które do nich dotarły w związku z trzęsieniem ziemi o sile 04.08, które miało miejsce o godzinie 5.9:XNUMX w dystrykcie Gölyaka.

Özlü złożył oświadczenie dotyczące ostatniej sytuacji w mieście po trzęsieniu ziemi. Stwierdzając, że trzęsienie ziemi było bardzo dotkliwe, Özlü powiedział:

Spałem, czuliśmy się tak ciężko. Drzwi szafy w całym domu były otwarte, niektóre naczynia szklane zostały stłuczone. Na szczęście do tej pory nie otrzymaliśmy żadnych doniesień o obrażeniach lub śmierci. Jako miasto, które doświadczyło trzęsienia ziemi 30 lat temu, jesteśmy właściwie ludźmi przyzwyczajonymi do trzęsień ziemi, ale nowe pokolenie w ostatnim okresie nie jest do tego przyzwyczajone. Większość ludzi jest teraz na zewnątrz, na ulicy.

Gubernator Sakaryi Çetin Oktay Kaldirim podkreślił również, że do tej pory nie otrzymali jasnych informacji o trzęsieniu ziemi i powiedział: „Zaraz po trzęsieniu ziemi nasze zespoły udały się w teren i rozpoczęły pracę”. podał informację.

MINISTER SPRAW WEWNĘTRZNYCH SOYLU: NIE MA WIĘKSZYCH USZKODZEŃ

Minister spraw wewnętrznych Süleyman Soylu wygłosił oświadczenie w sprawie trzęsienia ziemi o sile 04.08 stopnia w skali Richtera, które miało miejsce o godzinie 5,9:XNUMX w Düzce w transmisji na żywo w niektórych telewizorach.

Stwierdzając, że na spotkaniach ze wszystkimi wojewodami i w powiadomieniach do Centrum Alarmowego 112 nie było ofiar śmiertelnych, Soylu powiedział: . Jest leczony w Düzce. Spadające przedmioty odniosły niewielkie obrażenia. Są pewne obrażenia spowodowane paniką, ale poza tym nie ma ofiar śmiertelnych”. powiedział.

Stwierdzając, że skany w wioskach, zwłaszcza w wioskach w dystrykcie Gölyaka, zostały zakończone, Soylu powiedział: „Z wyjątkiem kilku ruin stodoły, nie ma doniesień o poważnych zniszczeniach i zawaleniu się budynków, które do tej pory nadeszły. Ale te skany trwają i tak długo, jak będą trwały, nasze informacje będą kontynuowane”. złożył oświadczenie.

Stwierdzając, że po trzęsieniu ziemi o sile 5,9 w Gölyace doszło do wstrząsów wtórnych i przerw w dostawie prądu, Soylu powiedział: „Większość z nich została wykonana w kontrolowany sposób, a następnie stopniowo dostarczano energię elektryczną”. użył sformułowania.

Minister Soylu podzielił się następującymi informacjami na temat najnowszej sytuacji w regionie:

W tej chwili ekipy jadą na miejsce zdarzenia, są kierowane. Szczególnie nasze jednostki AFAD, Kızılay i wszystkie nasze jednostki zostały skierowane na miejsce zdarzenia. Dostawa koców do naszych obywateli, którzy w tej chwili wyszli z domu, trwa nadal. Pod tym względem zarówno nasi gubernatorzy, jak i starostowie dystryktów, nasi właściwi burmistrzowie i naczelnicy są na miejscu i, dzięki Bogu, nie ma ofiar śmiertelnych.

Od momentu tego trzęsienia ziemi zarówno nasze jednostki ochrony, jak i jednostki żandarmerii kontynuują wszelkie kontrole w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Pod tym względem nasi obywatele opuścili swoje domy. Mogą się martwić, czy będą jakieś incydenty bezpieczeństwa, czy będą jakieś kradzieże, ale zarówno nasi strażnicy, policja, jak i żandarmeria podjęli środki bezpieczeństwa w zakresie bezpieczeństwa na ulicach w tej chwili.

Minister spraw wewnętrznych Soylu udał się do prezydencji AFAD z powodu trzęsienia ziemi, otrzymał informacje od władz w centrum koordynacyjnym, a następnie przeniósł się helikopterem do Düzce, gdzie doszło do trzęsienia ziemi, aby przeprowadzić inspekcje.

Trzęsienie ziemi było również odczuwalne w Stambule i Ankarze

Gubernator Stambułu, Ali Yerlikaya, powiedział w oświadczeniu na swoim koncie w mediach społecznościowych: „Wkrótce wracamy do zdrowia dla naszych obywateli, którzy zostali dotknięci trzęsieniem ziemi w centrum Düzce Gölyaka, które było również odczuwalne w naszym mieście. Na chwilę obecną nie ma negatywnych zgłoszeń z ośrodków 112 i AFAD w naszym mieście. Niech Allah chroni nasz kraj i nasz naród przed wszelkiego rodzaju katastrofami. użył sformułowania.

Burmistrz Stambułu Metropolitan Municipality (IMM) Ekrem İmamoğlu Na swoim koncie w mediach społecznościowych powiedział: „Nie zgłoszono żadnej negatywnej sytuacji do AKOM w Stambule podczas trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się w Düzce i było odczuwalne w całym regionie. Śledzimy rozwój wydarzeń we wszystkich prowincjach, w których trzęsienie ziemi było skuteczne. Wracaj szybko do zdrowia”. złożył oświadczenie.

Burmistrz Ankara Metropolitan Municipality, Mansur Yavaş, powiedział na swoim koncie w mediach społecznościowych: „Wszyscy byliśmy bardzo przestraszeni, bardzo zmartwieni. Mam nadzieję, że w żaden sposób nie przegramy i szybko wyzdrowiejemy.

CZY TRZĘSIENIE ZIEMI W DUZCE WYWOŁUJE WIELKIE TRZĘSIENIE ZIEMI?

Członek wydziału ITU prof. Dr. Ziyadin Çakır stwierdził, że trzęsienie ziemi w Düzce nie wywoła spodziewanego dużego trzęsienia ziemi w Stambule i powiedział: „Gdyby wywołało trzęsienie ziemi w Stambule, miałoby natychmiastowe skutki po trzęsieniu ziemi. Miejsce trzęsienia ziemi jest daleko” – powiedział.

Çakır kontynuował swoje wypowiedzi na temat trzęsienia ziemi w następujący sposób:

Przy wyjściu z Morza Czarnego był nieprzerwany kawałek. Najprawdopodobniej ta część jest zepsuta. Cieszy jednak fakt, że do tej pory nie odnotowano żadnych zgonów. Region ten jest wyjątkowo złym miejscem pod względem trzęsień ziemi. To jest głęboki obszar wypełnienia, naturalny obszar wypełnienia, płaski obszar.

Istnieje duże prawdopodobieństwo zniszczenia w Gölyace i okolicznych wioskach. Będą wstrząsy wtórne, ale nie sądzę, żeby było większe trzęsienie ziemi. Radzę naszym obywatelom, aby nie przebywali w zniszczonych budynkach. Wstrząsy wtórne mogą spowodować zawalenie się budynków.

Myślę, że będą szkody, ponieważ w Düzce i okolicznych wioskach dochodzi do wzrostu gruntu. Mam nadzieję, że nie ma ofiar. Znamy zarówno zabudowę, jak i podłoże regionu. Z budynkami na skalistych podłogach nic się nie dzieje, ponieważ naturalne wypełnienie, czyli żwir, i brzegi rzek pokryte piaskiem są wypełnione w ten sposób, trzęsienie ziemi o sile 6 ma tu wrażenie, jakby miało siłę 7. Dlatego zadaje więcej obrażeń.

Podobne reklamy

Bądź pierwszy i skomentuj

Yorumlar