Reprezentacja po amputacji w piłce nożnej została mistrzem świata

Reprezentacja po amputacji w piłce nożnej zostaje mistrzem świata

Reprezentacja Amputowanych w piłce nożnej została mistrzem świata, pokonując Angolę 2022:4 w ostatnim meczu Mistrzostw Świata 1, które odbyły się w Stambule.

Angola skuteczniej rozpoczęła mecz finałowy, który z trybun obejrzało około 15 tysięcy kibiców. Jednak Reprezentacja Amputowanych, która w krótkim czasie ustabilizowała równowagę, objęła prowadzenie 19:1 po bramce Ömera Güleryüza w 0. minucie.

Angola zremisowała po golu Heno Adao z rzutu wolnego w 24. minucie i do przerwy remis 1-1.

Dobrze rozpoczynając drugą połowę, Turcja wygrała rzut karny. Rahmi Özcan, który przejął piłkę w 31. minucie, ponownie wyprowadził drużynę na prowadzenie. Po bramce zdobytej przez Rahmiego w 43. minucie różnica wynosiła 2. miejsce. Gol Serkana Dereli w 49. minucie meczu zadecydował o wyniku i tytule mistrza świata.