EGİAD Na rynku belgijskim

EGIAD na rynku belgijskim
EGİAD Na rynku belgijskim

EGİAD Aegean Young Businessmen Association, które przywiązuje wagę do współpracy, partnerstwa i wyjazdów służbowych z zagranicą w ramach Foreign Trade Envoys, wreszcie zakasało rękawy do współpracy z Belgią. Aegean Young Businessmen Association, które nadaje priorytet rozwojowi powiązań handlowych z Belgią, 17. największym partnerem handlowym Turcji (EGİAD), w ramach Projektu Ambasadorów Handlu Zagranicznego, do swoich rynków docelowych włączyła Belgię, centrum Unii Europejskiej (UE). Podczas wydarzenia omówiono gospodarkę Belgii, położenie geograficzne, rozwiniętą sieć transportową oraz różne struktury przemysłowe i handlowe, a jego celem było zwiększenie obrotów handlowych między obydwoma krajami. Na spotkanie pt. „Inwestuj w Brukseli”, które odbyło się w siedzibie Stowarzyszenia, EGİAD Gospodarzem spotkania był prezydent Alp Avni Yelkenbiçer. Zorganizowana przy udziale Pınar Berberoğlu, członka zarządu i belgijskiego ambasadora handlu zagranicznego; Attaché ds. Gospodarki i Handlu Regionu Brukseli Stefano Missir di Lusignano, Przedstawiciel ds. Handlu i Inwestycji Regionu Brukseli Müge Kaçar, Belgia Przewodniczący Izby Handlowej w Turcji Tuğrul Şeremet, Prawnik i specjalista ds. inwestycji w Brukseli Başar Yılmaz, Prawnik i specjalista ds. Inwestycji Burak Karakaya, IZFAS Koordynator ds. stosunków międzynarodowych Tuğçe Cumalıoğlu uczestniczył jako prelegent.

Turcja, która zajmuje pierwsze miejsce w eksporcie do Belgii pojazdów samochodowych, części zamiennych i akcesoriów, rudy cynku, biżuterii, wyrobów włókienniczych, maszyn i urządzeń, wyrobów z tworzyw sztucznych, zajmuje się importem żeliwa, olejów naftowych, polimerów etylenu, przemysłu farmaceutycznego, chemikaliów i produktów pokrewnych Zajmuje ważne miejsce w produktach przemysłowych, tworzywach sztucznych i częściach samochodowych. Belgia, która jest jedną z najbardziej rozwiniętych gospodarek w Europie ze swoją infrastrukturą przemysłową, portową, kanałową, kolejową i autostradową, jest głównym graczem w branży tekstylnej, hutniczej, rafineryjnej, przetwórstwa spożywczego i produkcji, przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, samochodowym, elektrycznym produkcja elektroniki i maszyn. EGİADUdało mu się też wejść w branding młodego świata biznesu.

Przemówienie otwierające spotkanie EGİAD Prezydent Alp Avni Yelkenbiçer stwierdził, że priorytetowo traktuje rozwój powiązań handlowych z Belgią, 17. największym partnerem handlowym Turcji, i zauważył, że przyspieszyli partnerstwo i współpracę z zagranicą w ramach Foreign Trade Envoys. EGİAD Przypominając, że 60% jej członków ma partnerstwa, handel zagraniczny i podobną współpracę z zagranicą, Yelkenbiçer powiedział: „Chcemy odegrać ważną rolę w rozwoju powiązań handlowych między tymi dwoma krajami. Belgia, która jest jednym z państw założycielskich wspólnoty europejskiej wśród krajów zależnych od handlu światowego, trzy czwarte swojego eksportu realizuje z innymi krajami UE i wspiera integrację gospodarek krajów UE ze sobą. Podczas gdy Turcja wyeksportowała do Belgii 2021 mld dolarów w 4,9 roku, importowała z Belgii 5,6 mld dolarów. Będąc 25. największą gospodarką na świecie, Belgia ma strategiczną przewagę ze względu na swoje położenie w centrum Europy Zachodniej i wielokulturową strukturę. Belgia, posiadająca rozwiniętą infrastrukturę transportową i komunikacyjną z innymi krajami Europy, jest zintegrowana z przemysłem krajów sąsiednich poprzez swoją sieć portową, drogową, lotniczą i kolejową w zakresie transportu i logistyki. Belgia zajmuje 46. miejsce w indeksie „Łatwości prowadzenia biznesu” Banku Światowego i EGİADBliski jest również marce pod względem kultury biznesowej .

EGİADAmbasadorzy handlu zagranicznego w Europie z

Stwierdzając, że starożytna przyjaźń i bliskie stosunki między Turcją a Belgią trwają od wieków, Yelkenbiçer powiedział: „Stosunki dyplomatyczne zostały nawiązane między Królestwem Belgii a Imperium Osmańskim w 1838 roku. Opierając się na tym historycznym tle, odczytanie stosunków handlowych i kulturowych między Belgią a Turcją dzisiaj pozwala zrozumieć znaczenie Belgii dla Turcji i Turcji dla Belgii. Pozytywne doświadczenia w stosunkach belgijsko-tureckich pozwalają na stabilne funkcjonowanie dynamiki gospodarczej. EGİAD Odwiedziłem Brukselę w 2011 roku. Ja też EGİAD podczas mojej pierwszej podróży zagranicznej. Uczestniczyliśmy w Europejskim Szczycie Biznesu z liczną delegacją jako partnerzy wspierający. Mieliśmy okazję ocenić możliwą współpracę odwiedzając przedstawicielstwo TÜSİAD w Brukseli oraz odwiedzając Europejską Konfederację Młodych Przedsiębiorców. Aby ożywić nasze relacje w tym okresie, mianowaliśmy naszego członka zarządu Pınar Berberoğlu ambasadorem belgijskiego handlu zagranicznego. Jak wiecie, zaczęło się to w 15 okresie i trwało w 16 okresie, w którym się znajdujemy i do którego przywiązujemy dużą wagę. EGİAD Dzięki projektowi Ambasadorzy Handlu Zagranicznego nasi członkowie, którzy chcą założyć firmę za granicą lub bezpośrednio eksportować, oraz ci, którzy mają już dobrą wiedzę na ten temat i mają inwestycje zagraniczne EGİAD Dążymy do wzmocnienia sieci biznesowych poprzez zrzeszanie jej członków. Do dzisiaj EGİAD spośród naszych członków do krajów Holandii, Niemiec, Włoch, Sri Lanki, Czarnogóry, Belgii EGİAD Powołaliśmy naszych ambasadorów handlu zagranicznego. Posiadając partnerstwo biznesowe z Belgią od ponad ćwierć wieku, EGİAD Drogi Pınar, nasz Ambasador Handlu Zagranicznego, jest jednym z architektów wydarzenia. Bardzo mu dziękuję. EGİAD jako handel zagraniczny; Przywiązujemy dużą wagę do inwestycji za granicą i napływu kapitału zagranicznego do naszego kraju iw tym zakresie staramy się kierować naszymi członkami. W świetle cennych informacji, które dziś zdobędziemy, życzę jeszcze większego wzrostu wymiany handlowej między obydwoma krajami i zacieśnienia współpracy między instytucjami”.

Drzwi Izmiru otwarte na świat

W swoim wystąpieniu podczas spotkania attaché ds. gospodarki i handlu regionu Brukseli Stefano Missir di Lusignano, który udzielił informacji o powodach inwestowania w Brukseli, zwrócił uwagę, że UE jest ważnym rynkiem dla firm zorientowanych na eksport i powiedział: „Handel Izmiru z świat i Europa nie są nowe. Znamy cywilizację pięknego miasta, ważną rolę, jaką odgrywało z pokolenia na pokolenie. Figi, oliwa z oliwek i produkty przemysłowe pokazują nam jakość uprawianych tu produktów. Te produkty są eksportowane na cały świat.”

Dom w Brukseli Izmir

Koordynator stosunków międzynarodowych İZFAŞ, Tuğçe Cumalıoğlu, który udzielił informacji na temat promocji Biura Łącznikowego İzmir-Bruksela, oświadczył, że otworzyli Dom zmir w Brukseli jako gmina metropolitalna i powiedział: „Chcemy otworzyć drzwi Izmiru na świat. Pracujemy nad tym, aby nasze miasto stało się centrum światowego handlu, turystyki, kultury i atrakcji. Założony w Brukseli Izmir House zapewni środowisko, w którym każdy Izmirianin poczuje się jak w domu. Bruksela jest jednym z najważniejszych politycznych punktów strategicznych. Istnieją bardzo ważne instytucje polityki globalnej. Skupia organizacje regionalne i pozarządowe oraz duże firmy z sektora prywatnego. Wierzyliśmy, że Bruksela to właściwy adres dla Domu Izmir”.

Stwierdzając, że Bruksela jest jednym z najważniejszych punktów politycznych, gospodarczych i strategicznych, Cumalıoğlu powiedział: „Bruksela oprócz bycia stolicą Unii Europejskiej, gdzie znajdują się ważne organizacje międzynarodowe, takie jak ONZ i NATO, jest w rzeczywistości stolicą dyplomacja. W Brukseli, która obejmuje różnorodność międzynarodową, około 70 procent ludności to osoby pochodzenia niebelgijskiego. Niektóre z nich przyczyniają się do rozwoju spójności społecznej poprzez późniejsze uzyskanie obywatelstwa. Zgodnie z tym wszystkim wierzyliśmy, że Bruksela jest właściwym adresem i punktem wyjścia dla domu w Izmirze”.

Wyrażając, że Izmir został uznany za godnego w tym roku Nagrody Europy 2022 Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, Cumalıoğlu powiedział: „Ta nagroda jest przyznawana co roku najbardziej aktywnemu miastu we wspieraniu europejskiego ideału. Jako miasto, które tak bardzo przyjęło wartości europejskie, będziemy mogli z pierwszej ręki przekazać miejską dyplomację i działalność Izmiru, gdzie możemy organizować spotkania w stolicy UE, które wzmocnią współpracę międzynarodową naszego miasta. Izmir House zwiększy działania lobbingowe na rzecz naszego miasta. Izmir House zapewni szybki dostęp do wydarzeń i współpracy związanej z Izmirem w Europie. Spotkanie z partnerami zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego zwiększy efektywność. W ten sposób fundusze, nagrody i wszelkiego rodzaju wydarzenia z UE, a zwłaszcza z Brukseli, będą regularnie zgłaszane do Izmiru. Przyczyni się to do pełnej reprezentacji Izmiru w przyszłości, gdy będziemy zmierzać w kierunku świata, w którym miasta konkurują bardziej niż kraje. Stwierdzając, że Izmir House przyczyni się do realizacji planu działania UE w zakresie zielonego porozumienia, Cumalıoğlu powiedział: „Izmir obiecał 2030 zero emisji. Wierzymy, że nasze miasto wniesie największy wkład w proces zielonej transformacji. Otworzyliśmy dom Izmir w domu energii odnawialnej w Brukseli”.

Prawnik i ekspert inwestycyjny Brukselskiej Izby Adwokackiej Başar Yılmaz i Burak Karakaya poinformowali uczestników o krokach, jakie należy podjąć, aby założyć firmę w Brukseli. Podczas spotkania Tuğrul Şeremet, prezes belgijsko-tureckiej izby handlowej, przekazał logistyczne i praktyczne sugestie, które należy wziąć pod uwagę podczas handlu z Belgią. Şeremet stwierdził, że Izmir ma bezpośrednie połączenie z handlem belgijskim dzięki portom Alsancak i Aliağa oraz że Turcja stała się bardziej wartościowa geograficznie pod względem handlu i logistyki z powodu wojny ukraińsko-rosyjskiej.

Podobne reklamy

Bądź pierwszy i skomentuj

Yorumlar