Dokuz Eylül Rally oświetliło noc

Rajd XNUMX września rozjaśnia noc

Organizowany przez Aydın Automobile Sports Club (AYOSK) czwarty wyścig Pucharu Morza Egejskiego 2022, Dokuz Eylül Rally, odbył się z udziałem 5 zespołów w 17 różnych kategoriach. Rajd, na który składa się czterokrotne pokonanie odcinka specjalnego Yahselli o długości 5,60 km pomiędzy Yahselli a Emiralem Dam, rozpoczął się o godzinie 18.45:24.00 i zakończył o godzinie XNUMX:XNUMX.

Konkurując z bardzo wysokimi wynikami z Subaru Impreza GC8, duet Orhan Gül i Alp Atak zakończyli noc na pierwszym miejscu w kategorii 4. W rywalizacji z Subaru Imprezą WRX Özgür Yuruk-Serkan Şahiner zajął drugie miejsce w tej kategorii. Jeden z ulubionych nazwisk wyścigu, duet Levent Şapçılar i Özden Yılmaz przewrócił się swoimi samochodami Ford Fiesta Rally3 na drugim etapie i opuścił wyścig. Po tym wypadku drugi odcinek specjalny został odwołany.

W kategorii 3 pierwsze miejsce zajął Gürol Baranlı-Alperen Tetik, który startował swoim nowym Fiatem Egea, drugie miejsce zajął Osman Ceylan-Batuhan Doğan z innego Fiata Egea, a Sinan Yardimici-Ipek Tuğşe Özdemir, który rywalizował z Peugeotem 106 GTI zajął trzecie miejsce.

W rajdzie, w którym wzięło udział pięć zespołów z Ankary, zawodnicy z Izmiru stanęli na podium w kategorii 2. Mithat Diker-Erdal Oral, który zajął pierwsze miejsce w swojej klasie w rozgrywanym w ostatnich dniach 2800-kilometrowym rajdzie TransAnatolia, jednym z najtrudniejszych wyścigów na świecie, stanął również na podium w Rajdzie XNUMX września, jedynym rajdzie nocnym. tego sezonu. Wśród dwóch zespołów rywalizujących z Fiatem Palio drugie miejsce zajął Hakan Akman-Alp Arıca, a trzecie Erdal Oral-Funda Oral.

W rywalizacji z Fordem Fiestą R1 w kategorii 1 na pierwszym miejscu znalazła się ulubiona drużyna dnia, Kemal Çetinkaya-Tolga Tezeken. Drugie miejsce w tej kategorii zajął zastępca Aydın Force Erim drugi pilot Ozan Cihan Doğan, który od ponad 30 lat jest aktywnym sportowcem w sportach samochodowych. W rywalizacji z Fiatem Palio Mustafa Nazik-Süleyman Yanar ukończył jedyny w roku rajd nocny na trzecim miejscu. Yasemin Erikli zajęła pierwsze miejsce w kategorii kobiet, Nurdan Bigeç zajęła trzecie miejsce, İpek Tuğşe Özdemir zajęła drugie miejsce, a Funda Oral zajęła pierwsze miejsce w rankingu kobiet.

Koçarlı Climbing, ostatni wyścig Pucharu Morza Egejskiego 2022, który ma cztery nogi pozostawione w Dokuz Eylül Rally, odbędzie się na 7-kilometrowym torze w lesie miejskim Adnan Menderes w dystrykcie Koçarlı w prowincji Aydın w dniach 8-5 Październik.