Ogłoszenie wyników konkursu Rumkale Water Sports Festival

Ogłoszono wyniki konkursu Rumkale Water Sports Festival, organizowanego przez Gminę Gaziantep i odbywającego się w tym roku po raz piąty. Nagrodzeni zostali zwycięzcy festiwalu, który odbył się w Rumkale, perle Eufratu.

Aby przybliżyć światu Rumkale, gdzie natura przeplata się z historią i zwiększyć zainteresowanie sportem, na festiwalu, w którym wzięło udział 13 sportowców z 38 krajów i 350 miast, zawodnicy zaciekle rywalizowali w smoczych łodziach, water polo i pływaniu. wyścigi przez cały dzień.

NAGRODY ZDOBYŁY W KATEGORII FESTIWALU

W zawodach Smoczych Łodzi, które są pierwszymi zawodami Festiwalu Sportów Wodnych Rumkale w dzielnicy Yavuzeli i które odbyły się z wyjątkowym widokiem, na pierwszym miejscu zajęła drużyna Samsun Municipality, drugie miejsce zajęła drużyna A&T Bank, a trzecie była drużyna Balence Tuzla. W zawodach piłki wodnej drużyna gminy Şehitkamil zajęła pierwsze miejsce, drużyna Elazığ zajęła drugie miejsce, a drużyna Mersin Mert zajęła trzecie miejsce.

W grupie wiekowej 18-29, Doğukan Ulaç był pierwszy, Barış Şahin drugi, M. Talha Eryılmaz trzeci w kategorii wiekowej 18-29 dla mężczyzn w wieku XNUMX-XNUMX lat, a Sude Nas Çakmak, drugi Ece Turgut i Nilsu Kalem zajął trzecie miejsce w otwartych zawodach pływackich kobiet.

Yusuf Balaban był pierwszy, Mustafa Arda Çulha drugi i İhsan Aybars Akay był trzeci w kategorii mężczyzn na 3500 metrów, podczas gdy Elanur Kart był pierwszy, E. Yaren Konaç drugi i Beril Öztürk trzeci w kategorii kobiet. W kategoriach wiekowych zwycięzcami w grupie wiekowej 14-15 są İhsan Aybars Akay dla mężczyzn i Elanur Kart dla kobiet; Kadirhan Sağlam i Cemre Naz Karabıçkı zajęli drugie miejsce, a Ekin Kılıç i Ceylin Naz Yavuz zajęli trzecie miejsce. Wśród mężczyzn w wieku 16-17 lat pierwszy był Yusuf Balaban, drugi Mustafa Arda Çulha, a trzeci Toprakcan Şahin. Wśród kobiet E. Yaren Konaç zajął pierwsze miejsce, Beril Öztürk drugie, a Büşra Balaban trzecie w tej samej kategorii wiekowej.

Na 2000 metrów: Anıl Ulusoy zajął pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 10-11 mężczyzn, Osman Kart był drugi, Aydın Ege Özsoy był trzeci; W kategorii wiekowej 12-13 lat Berkin Avcı zajął pierwsze miejsce, Yalçın Ulusoy był drugi, Bekir Sıvacı był trzeci; W kategorii powyżej 30 lat Zihni Ademoğlu zajął pierwsze miejsce, Olcay Batu Coşkuner drugie, a Basel Shikh Osman trzecie. İlknur Doğan była pierwsza, Hatice Cansu Turan była druga, a Işıl Ada Ertan była trzecia w kategorii kobiet w wieku 10-11 lat; W kategorii wiekowej 12-13 lat kra Sıvacı była pierwsza, Zeynep Buğlem Ulusoy był drugi, Ece Erdoğan był trzeci; W kategorii powyżej 30 lat pierwsze miejsce zajął Pınar Arpınar Avşar, drugie Çilem Çelik, a trzecie Meltem Kalkan.

W tym samym czasie Zihni Âdemoğlu zajął pierwsze miejsce w kategorii powyżej 2000 lat na 30 metrów, Berkin Avcı zajął drugie miejsce, a Yalçın Ulusoy w kategorii wiekowej 12-13 lat, podczas gdy İkra Sıvacı na pierwszym miejscu, Zeynep Buğlem Ulusoy drugie, a Ece Erdoğan trzecie w kategorii kobiet, w kategorii wiekowej 12-13 lat.

Nagrodę przyznano sportowcowi, który jako pierwszy ukończył wyścig w otwartym pływaniu wraz z gubernatorem Davutem Gülem i burmistrzem metropolitą Fatmą Şahinem, podczas gdy inni zawodnicy, którzy zostali nagrodzeni w zawodach, odebrali swoje nagrody od Zekeriya Efiloğlu, kierownika ds. usług młodzieżowych i sportu. Dział.