Ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego UNESCO na temat niematerialnego dziedzictwa kulturowego Turcji, zorganizowanego w celu uwidocznienia niematerialnego dziedzictwa kulturowego Turcji i udokumentowania go za pomocą unikalnych materiałów wizualnych.
Do konkursu ogłoszonego przez Stowarzyszenie Sztuk Tradycyjne przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Turystyki zgłosiło się 172 artystów, łącznie 462 zdjęcia. W wyniku ocen zdecydowano, że wyróżnione zostanie 50 fotografii.
Jurorem konkursu jest Ahmet Akcan, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Sztuk Tradycyjnych oraz doc. Dr. Şehnaz Biçer, Członek Zarządu Stowarzyszenia Dr. Zaliha Erdoğan Veçe, Dyrekcja Generalna ds. Badań Naukowych i Edukacji Ministerstwa Kultury i Turystyki, ekspert Departamentu SOKÜM Döndü Akçay Odabaşı oraz fotografowie Cihat Hıdır i Tezcan Kıldıran.
W konkursie fotograficznym 25 pierwszych uczestników otrzyma 2 tys. lirów, a kolejnych 25 uczestników otrzyma 500 lir.
Zdjęcia zostaną wykorzystane w działaniach promocyjnych w kraju i za granicą oraz będą prezentowane na różnych wystawach.
25 najlepszych nagrodzonych uczestników
Ognisty Tanrikorur | ostatni mistrz |
Arif Mileli | mistrz |
Aygul Harmanci | Işık |
Sortuj Cigdem | Piekarnia Chlebowa |
Deniz Kalayci | otomana |
Engin Ayyıldız | Aranżer programu cyrkowego |
Fatiha Balamana | Pisanie druku |
Fatma Nurdem Atay | kotlarz |
Girej Kocaman | łucznicy |
Hakan nauczyciel | Rzeźbienie w drewnie |
Hasan Burak Durmus | Nowruz Ogień |
Hasal çel | Pole dywanowe |
Hilala Emnacara | Blacharz |
Ismet Danyeli | Garbarnia |
Leyla Yilmaz | Instrument |
Muhammet Ozen | Mistrz ceramiki |
Musa Talasli | Praca w miedzi |
Munevver Ulusoy | Hutnik |
Pszczoła Radości | Produkcja melasy |
Orhan Bektas | Wirujący Derwisze |
Ramazan Cırakoglu | Produkcja drewnianych skrzynek |
Şerife Kese dywan | Kapelusz |
evki Karaca | Rzeźbienie w drewnie |
Ufuk Turpcan | Chleb Tandoori |
Zihni Onur Caliskaner | Mangala |
Drugie 25 nagrodzonych zawodników
Adem Gules | Haftowana dziewczyna |
Ahmeta Önera | oszczep |
Ognisty Tanrikorur | Tworzenie przedstawień w grze Shadow Play |
Bilal Eskioglu | Mistrz różańca |
Burak Turk | Hacivat Karagoz |
Życzenie zatrzymane | Kilim |
Ekrem Kalkan | Od kokonu do nici |
Fatih Yilmaz | Tandir |
Gursel Egemen Ergin | miecz tarcza |
Halit Bozkus | lotnik |
Hilal Rana Wiara | pisarz |
Huseyina Opuklu | razem |
Ibrahim Surmeneli | Tradycyjna mumia |
Obraz | Filc Mistrz |
Kamila Serhoşoğlu | Łyżka z bukszpanu |
Kazim Kuucu | Wóz konny Wheelman |
Mehmet Yilmaz | Robienie koszyków |
Meliha Sulara | Jarena 2 |
Muzaffer Murat Ilhan | handlowiec |
Podstawowe zwycięstwo | mistrz |
Karta Orhana | halaç |
Osmana Arsala | Jemeński Mistrz |
Ragip Żółty | Mistrz siodła |
Sabahattin Ozveren | Pełny nelson |
Serdar Kiran | Sema |
Bądź pierwszy i skomentuj