Pierwsza pilotka na podium po 30 latach w tureckich mistrzostwach na torze

Pierwsza pilotka na podium po latach w tureckich mistrzostwach na torze

Seda Kaçan, która podążała za pasją do sportów motorowych i uczęszczała na treningi w tej dziedzinie, i która pomimo intensywnego życia biznesowego nie rezygnowała ze swoich marzeń, została pierwszą pilotką, która wygrała wyścigi rewanżowe Tureckich Mistrzostw Świata, które odbył się w dniach 20-21 sierpnia na torze wyścigowym Izmit Körfez.

Seda Kaçan, pierwsza zawodniczka, która po 30 latach wystartowała w Tureckich Mistrzostwach Torowych, miała szybki start sezonu z czasem, który rozwijała ze swoim zespołem Bitci Racing od pierwszego wyścigu. Seda, której udało się ukończyć wyścig na 2. miejscu w drugim tygodniu wyścigu i stanęła na pierwszym podium na torze, została pierwszą kobietą, która nie tylko rywalizowała, ale także zdobywała podium po 3 latach! Po osiągnięciu znaczącego sukcesu w udowodnieniu, że płeć nie ma znaczenia w sportach motorowych, celem Sedy jest kontynuowanie tego sukcesu przez cały sezon.

Seda Kaçan uważa, że ​​młode kobiety w Turcji nie są wystarczająco odważne, by realizować swoje marzenia. Dzięki temu sukcesowi Seda Kaçan mówi, że chce przekazać wszystkim młodym ludziom przesłanie, że „żadna przeszkoda nie może stanąć na twojej drodze, jeśli chcesz”, i opowiada swoją własną historię w następujący sposób:

„Smutnym faktem jest to, że 62% młodych kobiet uważa, że ​​przed ich marzeniami stoją przeszkody. Miałem 27 lat, kiedy miałem okazję rozpocząć sporty motorowe. Poza tym od lat prowadzę biznes, więc jestem dość zajęty. Mimo to nie pozwoliłem, by te przeszkody mnie powstrzymały. Wszyscy wymienili przeszkody przede mną, rozpoczynając ten zdominowany przez mężczyzn sport, zresztą w tym wieku. Nikogo nie słuchałem, odpowiadałem kubkami. W zeszłym sezonie śledziłem Tureckie Mistrzostwa Kartingowe, aby zdobyć doświadczenie wyścigowe. Ale moim prawdziwym marzeniem było ściganie się samochodem. Bardzo się cieszę, że w tym roku spełniłem swoje marzenie z zespołem takim jak Bitci Racing, który w pierwszym roku zdobył 5 tytułów mistrzowskich. Cały zespół, a zwłaszcza nasz kierownik zespołu İbrahim Okyay, bardzo mnie wspiera. Jako kobieta jestem bardzo szczęśliwa i dumna, że ​​po raz pierwszy od 30 lat na podium stanęła kobieta pilotka. Cieszę się również, że mogę inspirować moich przyjaciół sukcesami, które odniosłem w wyścigu.”