Castrol Ford Team z Turcji osiąga nowe osiągnięcia w Rajdzie Eskişehir

Zespół Castrol Ford osiągnął nowe sukcesy w Turcji Eskisehir Rally

Castrol Ford Team Turkey, który przyniósł Turcji mistrzostwo Europy, utrzymuje swoje tytuły mistrzowskie ze swoimi młodymi pilotami w nowym sezonie, który obchodzi 25-lecie istnienia.

Castrol Ford Team Turkey odniósł wiele sukcesów ze swoimi młodymi pilotami w Rajdzie Eskişehir ETİ (ESOK), trzecim etapie Shell Helix Turkey Rally Championship, który odbył się w dniach 23-25 ​​czerwca.

Mistrz Europy Castrol Ford Team Turkey, który wygrał rajd na 116 odcinkach specjalnych o łącznej długości 8 km na asfalcie, zwyciężył wcześniej 4 razy.Podczas rywalizacji ze swoimi młodymi pilotami w pełnym składzie, Ford Fiesta R4 z napędem na 5 koła a duet Ali Türkkan i Burak Erdener zwyciężył w kategorii młodzieżowej i wygrał klasyfikację generalną, zajął drugie miejsce.

Po uroczystym starcie, który odbył się na placu Odunpazarı Evleri w czwartek 23 czerwca 2022 o godzinie 20.30, Rajd Eskişehir ETİ (ESOK) rozpoczął się w piątek 24 czerwca o godzinie 10.00:4 na stadionie Servis Park na stadionie Eskişehir Atatürk z 25 wydarzeniami specjalnymi. minął i wyścig ponownie zakończył się w Parku Serwisowym. Zmienne warunki pogodowe odegrały dużą rolę w drugim dniu, który rozpoczął się o godzinie 10.00:1999 w sobotę 2 czerwca. Ali Türkkan, urodzony w 2 roku i doświadczony drugi pilot Burak Erdener, który w zeszłym roku wygrał dla naszego kraju Rajdowe Mistrzostwa Europy „Młodzież” i „Dwóch Napędów” oraz doświadczony drugi pilot Burak Erdener, zajął trzecie miejsce. miejsce w wyścigu z oczekiwaniami na deszcz i oponą na ostatniej pętli, dzięki swojej strategii wspięli się na drugie miejsce na ostatnim etapie. Ümitcan Özdemir i jego drugi pilot Batuhan Memişyazıcı, którzy w ostatnich latach wygrywali mistrzostwa jeden po drugim swoim samochodem Fiesta R2T w klasie z napędem na 3 koła, zajęli piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Konkurując z Fordem Fiestą RXNUMXT w klasie młodzieżowej, Can Sarıhan i jego drugi pilot Sevi Akal zwiększyli swoje doświadczenie na asfalcie i utrzymali XNUMX. miejsce.

Rywalizacja była wysoka w Fiesta Rally Cup

Rywalizacja była na wysokim poziomie z udziałem nowych 2017WD Rally4 w Fiesta Rally Cup, która od 3 roku jest kontynuowana w nowym formacie i jest organizowana specjalnie dla Ford Fiesta przez Castrol Ford Team Turkey.

Serhan Türkkan-Koray Akgün, który wygrał Yeşil Bursa Rally w drugim wyścigu sezonu i został liderem Fiesta Rally Cup, zwyciężył w Klasyfikacji Generalnej FRC w Eskişehir Rally, 2. etapie Rajdowych Mistrzostw Turcji Shell Helix 2022 . Duet Türkkan i Akgün z dużą szybkością zajął pierwsze miejsce w Fiesta Rally3 i zajął szóste miejsce w Klasyfikacji Generalnej.

Podczas gdy duet Efe Ünver i Bahadır Gücenmez zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej FRC, duet Burak Title i Bahadır Özcan zajął trzecie miejsce w Fiesta Rally4. Burak Title, który startował w Rajdowych Mistrzostwach Turcji z napędem na dwa koła za kierownicą Forda Fiesta Rally4, również znalazł się na szczycie Fiesty Fiesty z napędem na dwa koła.

Irańska drużyna Sabre Khosravi i jej pilot Hamed Majd, którzy od ostatniego wyścigu biorą udział w Fiesta Rally Cup, który jest również otwarty dla międzynarodowych sportowców, objęli prowadzenie z Fiestą R1T po zajęciu drugiego miejsca w R1. W klasie ST w Yeşil Bursa Rally i zdobyli swoje puchary na podium.

Piloci Castrol Ford Team Turkey również zdominowali TOSFED Rally Cup

Piloci FRC zdominowali także w rajdzie TOSFED Rally Cup, co również dało punkty rajdowemu pucharowi Oğuz Gürsel TOSFED Rally Cup. Pierwszy był Levent Şapçılar-Deniz Gümüş z Castrol Ford Team Turkey, a drugi był Erdem İlbayli – Soner Cevik. Trzecie miejsce zajął Hakan Gürel-Çağatay Kolaylı z tej samej drużyny.

Castrol Ford Team Turkey został zwycięzcą Rajdu Eskişehir ETİ (ESOK), który zakończył się ceremonią ukończenia i ceremonią wręczenia nagród przed ESPARK w sobotę 25 czerwca o godzinie 16.42. trwałość i zakorzenioną historię w sportach rajdowych, znalazła się na liście najbardziej preferowanej marki samochodowej.

Krok po kroku zbliżamy się do celu dzięki naszym wynikom w Rajdzie Eskişehir ETİ (ESOK)

Mistrz pilotów Castrol Ford Team Turkey, Murat Bostancı, ściśle współpracuje z młodymi pilotami zespołu, szkoląc pilotów w tym roku. Serdar Bostancı, który jest dyrektorem drużyny od pierwszego dnia w drużynie, również stoi na czele drużyny.

Przekazując młodym pilotom swoje wieloletnie doświadczenie w Turcji i Europie, Bostancı stwierdził, że ukończyli trzeci etap Rajdu Turcji, Rajd Eskişehir ETİ (ESOK), z dumnymi wynikami. W swojej ocenie Bostancı powiedział: „Castrol Ford Team Turkey, który w zeszłym roku odmłodził się, aby wspierać młodzież w tureckich sportach rajdowych i jest najmłodszym zespołem rajdowym w Turcji ze średnią wieku 22 lat, zamierza zdobyć 25. mistrzostwo w swoim 15. pora roku. Krok po kroku zbliżamy się do tego celu dzięki naszym wynikom w Rajdzie Eskişehir ETİ (ESOK). Castrol Ford Team Turkey, który ścigał się jednocześnie ponad 20 samochodami w Rajdowych Mistrzostwach Turcji, wygrał w tym roku Rajdowe Mistrzostwa Turcji 2022, Rajdowe Mistrzostwa Turcji 2022, Mistrzostwa Turcji Co-Pilots 2022, Rajdowe Mistrzostwa Turcji Młodych Kierowców 2022 oraz Rajd Turcji na dwa koła 2022. Będzie rywalizował o mistrzostwo. Będziemy kontynuować nasze zmagania wraz z naszymi młodymi pilotami na kolejnych etapach.”