Szczyt się nie zmienił podczas Rajdu Zielonej Bursy

Szczyt nie zmienił się w zielonym rajdzie Bursa

Drugi etap Shell Helix 2022 Turkey Rally Championship, 46. Green Bursa Rally, zakończył się z zespołem Orhana Avcıoğlu-Burçina Korkmaza z zespołu Toksport WRT. W pierwszym asfaltowym rajdzie sezonu 2022, sponsorowanym przez ICRYPEX, organizowanym przez Bursa Automobile Sports Club (BOSSEK), drużyny rywalizowały na 465 odcinkach specjalnych na 10-kilometrowej asfaltowej trasie przez dwa dni.

Drużyna Avcıoğlu-Korkmaz, która przyjechała do Bursy jako lider mistrzostw, odniosła drugie zwycięstwo po Rajdzie Bodrum z łącznym czasem 01 godzin 13 minut 27.9 sekundy, natomiast wyścig ukończył Burak Çukurova-Burak Akçay z zespołu BC Vision Motorsport z marginesem 15.5 sekundy. Podczas gdy zespół Ali Türkkan-Burak Erdener z Castrol Ford Team Turkey zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu, zawodnik Red Bull Türkkan zdobył również nagrodę dla najlepszego młodego pilota.

Burak Title-Bahadır Özcan, który startował w imieniu Castrol Ford Team Turkey w klasyfikacji napędu na dwa koła i Ford Fiesta Rally4 w klasie 4, był najszybszym zespołem, natomiast Mitsubishi Lancer EVO IX i Dağhan Ünlüdoğan-Aras Dinçer z GP Garage My Team w klasie N Serhan Türkkan-Koray Akgün z Castrol Ford Team Turkey z Ford Fiesta Rally 3 w 3 oraz para Tuncer-Asena Sancaklı rywalizująca o Renault Clio Trophy Turcja w klasie 5 z Renault Clio Rally 5 to zespoły, które doszły do ​​szczęśliwego zakończenia. Sevilay Genç z zespołu BC Vision Motorsport, która rywalizowała z İsmetem Toktaşem, wygrała w wyścigu mistrzostwo kobiet jako pilotów.

W historycznej klasyfikacji otwartej dla klasycznych samochodów rajdowych Üstün Üstünkaya-Kerim Tar, ścigający się modelem Ford Escort MKII z 1976 roku dla Parkur Racing, zajął pierwsze miejsce, podczas gdy bracia İbrahim-Mustafa Öztürk zajęli drugie miejsce i zwycięzcy kategorii 10 za kierownicą BMW E1502 1 , Murat 124 i Onur Çelikyay-Serdar Canbek zajęli trzecie miejsce.

W Rajdowym Pucharze TOSFED, który odbył się ku pamięci Oğuza Gürsela, jednego ze zmarłych w zeszłym roku juniorów sportów samochodowych, Hakan Gürel i Çağatay Kolaylı z Castrol Ford Team Turkey wygrali klasyfikację generalną i byli także zespołem, który odniósł zwycięstwo w kategorii 2. Burak Akın-Yunus Emre Bol z zespołu BC Vision Motorsport zakończył wyścig na drugim miejscu, po długim prowadzeniu, a trzecie Cem Yudulmaz-Ali Emre Yılmaz z Castrol Ford Team Turkey. Melih Cevdet Yıldırım-Mert Kaya z Castrol Ford Team Turkey w kategorii 1, GP Sercan Kırıkkaya-Tezcan Başar w kategorii 3 i Levent Şapçılar-Deniz Gümüş z Castrol Ford Team Turkey w kategorii 4 podzielili pierwsze miejsca.

Shell Helix 2022 Turkey Rally Championship będzie kontynuowany, a Eskişehir Rally odbędzie się w dniach 24-26 czerwca.