Mistrzyni Świata Krajowa Bokserka, Ayşe Çağrıır Kim ona jest, ile ma lat, skąd pochodzi?

Mistrzyni Świata Krajowa Bokserka Ayse Cagirir Kim ona jest Ile ma lat Skąd?
Mistrzyni Świata Krajowa Bokserka, Kim jest Ayşe Çağrıır, Ile ma lat, Skąd pochodzi?

Historyczny sukces naszej narodowej bokserki Ayşe Çağırır… Krajowa bokserka, która startowała w wadze 48 kg na Mistrzostwach Świata w Boksie Kobiet, zdołała zostać mistrzynią świata, pokonując swoją kazachską rywalkę Aluę Balkikakuvę! Kim więc jest Ayşe Çağrıır, ile ma lat i skąd pochodzi?

Wielki sukces odniosła Ayşe Çağırır w tureckim boksie, który przeżywał swój złoty wiek. Ayşe Çağrıır, która jest mistrzynią świata w wadze 48 kg, rozsławiła swoje imię całemu światu. Oto szczegóły sukcesu naszego narodowego boksera oraz informacje o jego historii życia..

Historyczny sukces Ayşe Çağrıır!

Ayşe Çağrıır pokonała Aluę Balkibekovaya z Kazachstanu i została mistrzynią świata w finale Mistrzostw Świata Kobiet w Boksie, organizowanych przez Turcję przez International Boxing Association (IBA).

Kim jest Ayşe Çağrıir?

Krajowa bokserka Ayşe Çağrıır urodziła się w 1995 roku. Ukończył studia na Wydziale Wychowania Fizycznego i Nauczania Sportu. 27-letni bokser ma 1,60 metra wzrostu i 48 kilogramów.

Zdobyła brązowy medal w kategorii 2014 kg na Mistrzostwach Europy w Boksie Kobiet 48, które odbyły się w Bukareszcie, stolicy Rumunii.

Na Mistrzostwach Świata Kobiet w Boksie 2022 zorganizowanych przez International Boxing Association (IBA) w Başakşehir Youth and Sports Facilities w Stambule w Turcji Ayşe Çağrıır zdobyła złoty medal, pokonując w finale w kategorii 48 kg Kazach Alua Balkibekova 3:2. Doszła do finału, pokonując Uzbek Marjona Savrieva w 32/16 finału, Francuzkę Rim Bennamę w 5/0 finału, Brytyjkę Demie-Jade Restn w ćwierćfinale 4:1 i Argentyńczyk Aldanę Florencię Lopez XNUMX:XNUMX w półfinale. .