Castrol Ford Team Turkey ukończył zielony rajd Bursa

zespół castrol ford kończy zlot bursy w Turcji

Castrol Ford Team Turkey pomyślnie ukończył 2021. Green Bursa Rally, trzeci etap Shell Helix 3 Turkey Rally Championship, jednej z najbardziej prestiżowych organizacji sportowych w naszym kraju, które odbyły się w miniony weekend. Castrol Ford Team Turkey, który uczestniczył w organizacji ze swoimi młodymi talentami, ukończył mistrzostwa „marki” i „młodzież” jako lider i ponownie objął prowadzenie w mistrzostwach „napędu na dwa koła”.

Green Bursa Rally, trzeci etap Shell Helix Turkey Rally Championship, odbył się w Bursie w dniach 3-4 września br. Castrol Ford Team Turkey, który również przyznał punkty w Tureckich Rajdowych Mistrzostwach Historycznych oraz Rajdowym Pucharze Şevki Gökerman, zdołał ukończyć kategorie „marki” i „młodzież” jako lider. Castrol Ford Team Turkey, który po raz kolejny objął prowadzenie w kategorii „napęd na dwa koła”, wrócił z Bursy z bardzo ważnymi punktami.

Ali Türkkan – Aras Dinçer ponownie objął pozycję lidera w „napędzie na dwa koła”

Obiecujący młody pilot zespołu Castrol Ford Team Turkey Ali Türkkan i jego drugi pilot Aras Dinçer zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając wiele pojazdów z napędem na cztery koła swoim pojazdem z napędem na jedną oś i zdobyli morale przed Rajdem Serbii. Tym występem Türkkan pokazał również, że jest największym kandydatem do mistrzostwa w Rajdzie Serbii, gdzie pojedzie jako lider kategorii „młodzież” i „napęd na dwa koła” w Mistrzostwach Bałkanów. Młody talent Ümit Can Özdemir i jego pilot Batuhan Memişyazıcı, który spadł na 48. miejsce z czasami przegranymi pierwszego dnia, odrobili straty drugiego dnia wyścigu i ukończyli wyścig na 8. miejscu w wyścigu. klasyfikacji generalnej, tym samym chroniąc trzecie miejsce w Rajdowych Mistrzostwach Turcji.

Duet Emre Hasbay – Burak Erdener nadal przewodził „młodym pilotom”

Inny młody pilot Castrol Ford Team Turkey, Emre Hasbay i jego drugi pilot Burak Erdener nadal prowadzili „młodych pilotów”, podczas gdy Ali Türkkan wraz ze swoim drugim pilotem Arasem Dinçerem zdołali ponownie wspiąć się na prowadzenie w „młodych pilotach”. napęd na dwa koła”. Castrol Ford Team Turkey pokazał, że jest mocnym kandydatem w każdej kategorii do Rajdu Serbii, następnego przystanku, z młodymi kierowcami, z wynikami, jakie uzyskał w Rajdzie Yeşil Bursa.

Kalendarz Rajdowych Mistrzostw Turcji 2021:

• 16-17 października Rajd Egejski Izmir (asfalt)
  • 13-14 listopada Rajd Kocaeli (ziemia)
  • 27-28 listopada Rajd Stambułu (tereny)
  • Ekscytacja była również u szczytu w Fiesta Rally Cup

Konkurencji i emocji nigdy nie brakowało podczas Fiesta Rally Cup, najdłużej rozgrywanego tureckiego pucharu jednej marki, otwartego dla kierowców rajdowych ze wszystkich środowisk. W Fiesta Rally Cup Kağan Karamanoğlu zdołał wyróżnić się na tle swoich silnych rywali wraz z Fordem Fiestą R2T i nowym pilotem Oytunem Albayrakiem, z którym ścigał się po raz pierwszy. Duet zajął 2. miejsce zarówno w klasyfikacji generalnej, jak iw grupie R1T w Fiesta Rally Cup.

Z kolei duet Okan Tanrıverdi – Sevilay Genç dojechał do mety na 2. miejscu w Rajdowym Pucharze Fiesty swoimi samochodami Fiesta R2, utrzymując szybkie i stabilne tempo również w tym wyścigu i tym wynikiem odnieśli sukces plasując się na 2. miejscu w „Klasyfikacji Generalnej” i 2. w grupie „R1”. Duet Emrah Ali Başo – Yasin Tomurcuk zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej z Fordem Fiestą ST, a zespół Bursa zdołał tym samym zająć 1. miejsce w grupie ST/R1.

Klasyfikacja w Fiesta Rally Cup po Rajdzie Yeşil Bursa przedstawiała się następująco:

• Tansel Karasu- Yuksel Karasu (Fiesta Rally4) 31,6 punktów
  • A Sunman-Yılmaz Özden (Fiesta R2) 31,4 punktu
  • Okan Tanriverdi-Sevilay Genc (Fiesta R2) 29,4 punktów

Fiesta Rally Cup, który został zapoczątkowany przez tureckie legendy rajdowe Serdar Bostancı i Castrol Ford Team Turkey w nowym formacie od 2017 roku i organizowany wyłącznie dla Ford Fiesta, nadal czyni doświadczonych pilotów w każdym wieku i obiecujących młodych pilotów częścią profesjonalnego zespołu . Kolejny etap Fiesta Rally Cup, który oferuje bardzo konkurencyjne środowisko, odbędzie się w Izmirze w dniach 16-17 października i odbędzie się pod parasolem Aegean Rally, który przyniesie również punkty do Rajdowych Mistrzostw Turcji.