Zawody biegowe w Bitlis End

Narciarskie zawody biegowe na wszach dobiegły końca

Turecka Federacja Narciarska, która odbyła się na Mistrzostwach Grup Narciarskich 2021, została zakończona w Bitlis. W mistrzostwach rozgrywanych z udziałem 25 zawodników z 320 województw w ośrodku narciarskim El Aman przy autostradzie Bitlis-Tatvan, zawodnicy przez dwa dni zaciekle walczyli o awans.

Ośrodek narciarski El Amana w stylu klasycznym i dowolnym na medalach zdobywanych po zawodach sprawił, że Turcja została prezesem Federacji Narciarskiej Ali Oto, członkowie zarządu Rafik Avsar, Heydar Cetinkaya, Suleyman Yildirim, Dyrektor Wojewódzki ds. Młodzieży i Sportu Mus Emrullah Guler, Wojewódzki Dyrektor ds. Młodzieży i Sportu w Tunceli Abdulselam i uczestnicy nadani przez.

Pod koniec wyścigów Ömer Ayçiçek z Van, Halil İbrahim Yılmaz i Cihad Demir pierwszego dnia zajęli pierwsze miejsce w kategorii U-U21. Gülşah Ağa zajął pierwsze miejsce, Zozan Malkaç zajął drugie miejsce, a Fatma Köçer zajęła trzecie miejsce wśród kobiet powyżej lat 21. W kategorii U20 pierwszy był Doğan Oğur, drugim Cihan Kartal, a trzecie Murat Elkatmış. Mine Kılıç zajęła pierwsze miejsce, Dilan Demir drugie, a Beyza Nur Gümüş zajęła trzecie miejsce w kategorii U20. W kategorii U18 pierwsze miejsce zajął Said Muhammed Soyak, drugie Berkan Metehan Türkeş, a trzecie Ömer Oğur. W kategorii kobiet U18 pierwsze miejsce zajęła Zülfiye Soyaslan, drugie Şennur Kartal, a trzecie Neslişah Sarıaltun. W kategorii U16 Kemal Çelik był pierwszy, Hüseyin Efe Güler drugi, a Veysel Vurgun trzeci. W kategorii U16 pierwsze miejsce zajęła Rabia Akyol, drugie miejsce Zülal Türk i trzecie Tuba Tuncel. W kategorii U14 pierwsze miejsce zajął İbrahim Salli Ayyıldız, drugie Abdulsamed Yılmaz, a trzecie Ozan Çanlı. W kategorii U14 Betül Aktaş był pierwszy, Irmak Erdem był drugi, a Sedanur Taşçı trzeci. W kategorii U13 Hiranur Çığrılı był pierwszy, Büşra Demirdaşlı zajęła drugie miejsce, a Bahar Bektaş trzecie. W kategorii U13 pierwszy był Mehmet Sefa Ertaş, drugi Bulut Meral, a trzeci Arda Ertaş. W klasie U12 Nisan Yıldırım zajęła pierwsze miejsce, Ecrin Şirin Canan drugie, a Zeynep Karaman trzecie. W kategorii U12 pierwsze miejsce zajął Muhammed Yasin Kara, drugie Ömer Asaf Durmuş, a trzecie Bivar Özer.

Drugiego dnia Ömer Ayçiçek z Van zajął pierwsze miejsce, Hamza Dursun zajął drugie miejsce, a Cihad Demir zajął trzecie miejsce w kategorii U-21 mężczyzn w biegu narciarskim Free Style. Gülşah Ağa zajął pierwsze miejsce, Zozan Malkaç zajął drugie miejsce, a Berna Yılmaz zajęła trzecie miejsce w kategorii kobiet powyżej U21. W kategorii U20 pierwsze miejsce zajął Cihat Kartal, drugie Abdurrahim Duman, a trzecie Eyüp Aslan. Mine Kılıç zajęła pierwsze miejsce, Dilan Demir drugie, a Beyza Nur Gümüş zajęła trzecie miejsce w kategorii U20. W kategorii U18 Said Ömer Oğur był pierwszym, Barış Lumuncu drugim, a Cumali Doğan trzecim. W kategorii kobiet U18 pierwsze miejsce zajęła Zülfiye Soyaslan, drugie Şennur Kartal, a trzecie Neslişah Sarıaltun. W kategorii U16 Kemal Çelik zajął pierwsze miejsce, drugie miejsce zajął Hüseyin Efe Güler, a trzecie Civan Karaman. W kategorii U16 Rabia Akyol wywalczyła pierwsze miejsce, Zülal Türk drugie, a Ayşa Alya Tuzcuoğulları trzecie. W kategorii U14 pierwsze miejsce zajął İbrahim Salli Ayyıldız, drugie Abdulsamed Yılmaz, a trzecie Ozan Çanlı. W kategorii U14 pierwsze miejsce zajęła Betül Aktaş, drugie Rabia Büşra Aydoğdu, a trzecie Irmak Erdem. Büşra Demirdaşlı zajęła pierwsze miejsce, Bahar Bektaş drugie, a Havvanur Eskikan trzecie miejsce. W kategorii U13 pierwsze miejsce zajął Bulut Meral, drugie Arda Ertaş, a trzecie Mehmet Sefa Ertaş. W klasie U13 Nisan Yildirim był pierwszy, Zeynep Karaman drugi, a Pınar Karaman trzeci.