Suzuki jest mistrzem MotoGP po 20 latach

Mistrz Suzuki w MotoGP po rocznej przerwie

Hiszpański kierowca zespołu Suzuki Ecstar, Joan Mir, ogłosił swoje mistrzostwo przed ostatnim wyścigiem Mistrzostw Świata MotoGP 2020. Młody kierowca Mir, który zdobył 4 punktów dla swoich najbliższych rywali w wyścigu, który rozegrał ponad 27 okrążeń na 29-kilometrowym torze Ricardo Tormo w Walencji w Hiszpanii, wcześnie dał zespołowi radość z mistrzostw dzięki swoim doskonałym osiągom.

Wszystkie wyniki uzyskane przez dwóch hiszpańskich pilotów zespołu Suzuki Ecstar, Joana Mira i Alexa Rinsa, należą do Suzuki; Odniósł trzy różne zwycięstwa: Mistrzostwa Kierowców, Mistrzostwa Konstruktorów i Mistrzostwa Fabryki. Osiągnięcia te mają również szczególne znaczenie dla Suzuki, ponieważ w tym roku Suzuki Motor Company obchodzi swoje 100-lecie. Zdobywając ponownie mistrzostwo świata MotoGP 20 lat po swoich ostatnich mistrzostwach świata w pierwszej klasie, Suzuki świętuje ten sukces również w tym roku, zostawiając za sobą 60 lat w sportach motorowych.

Hiszpański kierowca ekipy Suzuki Ecstar, Joan Mir, wygrał 2020. konkurs sezonu podczas Mistrzostw Świata MotoGP 13, najważniejszej organizacji wyścigów motocyklowych. Mir, który właśnie miał swój drugi sezon w wyższej klasie MotoGP, dał zespołowi radość z mistrzostw już na początku wyścigu, pokonując 4 okrążeń na 27-kilometrowym torze Ricardo Tormo w Walencji w Hiszpanii. Wreszcie, po tym, jak Kenny Roberts Jr dał Suzuki tytuł mistrzowski w 2000 roku, Mir zakończył długie oczekiwanie, przywracając tym samym tytuł mistrza świata MotoGP Suzuki po 20 latach. Pod koniec wyścigu Mir zdobył 29 punktów przewagi nad swoimi najbliższymi rywalami, zdobywając tym samym tytuł mistrza przed wyścigiem zamykającym. Wszystkie wyniki uzyskane przez dwóch hiszpańskich kierowców zespołu Suzuki Ecstar, Joana Mira i Alexa Rinsa, są dla Suzuki; Odniósł jednocześnie trzy różne zwycięstwa: mistrzostwa pilotów, mistrzostwa drużynowe i mistrzostwa fabryczne.

Mistrzostwa nadeszły w najbardziej wyjątkowym momencie!

Mistrzostwa Świata Kierowców 2020 były drugim tytułem Joana Mira, który wygrał klasę Moto2017 w 3 roku, podczas gdy dla Suzuki był to 2. tytuł. Mir wyróżnia się jako dziesiąty mistrz wszystkich kategorii w historii z Suzuki i siódmy, który wygrał klasę 16 cm500/MotoGP. Mistrzostwa zdobyte przez Team Suzuki Ecstar mają również szczególne znaczenie dla Suzuki, ponieważ w tym roku obchodzi 100-lecie Suzuki Motor Company. Zdobywając ponownie mistrzostwo świata MotoGP 20 lat po swoich ostatnich mistrzostwach świata w pierwszej klasie, Suzuki świętuje ten sukces również w tym roku, zostawiając za sobą 60 lat w sportach motorowych. Zespół Suzuki Ecstar przechodzi do historii jako pierwszy zespół w historii Suzuki, który zdobył mistrzostwo świata konstruktorów.

Zwycięstwo w trudnym roku

Oceniając mistrzostwa, Toshihiro Suzuki, prezes Suzuki Motor Corporation, stwierdził, że wygrali największą na świecie serię wyścigów motocyklowych MotoGP w trudnym roku; „W 2020 roku gratuluję i wyrażam wdzięczność zespołowi Suzuki Ecstar i Joanowi Mirowi za zdobycie mistrzostwa świata MotoGP w bezprecedensowym i pełnym wyzwań sezonie w cieniu COVID-19. Chciałbym również pogratulować i podziękować Alexowi Rinsowi, który wniósł niesamowity wkład w mistrzostwa i nadal walczy o drugie miejsce. 100-lecie Suzuki iw tak niezapomnianym roku zostaliśmy mistrzami w MotoGP, najwyższej na świecie serii wyścigów motocyklowych. Dla nas motocykl jest jednym z ważnych sektorów, który zapoczątkowali nasi starsi i który trwa od wielu lat. Dziękujemy naszym klientom, fanom i dealerom, którzy zawsze wspierali Suzuki, a także wszystkim dostawcom i sponsorom, którzy nas wspierają. Wielkie podziękowania dla personelu naszego zespołu, pilotów, a ponadto dla całego personelu wspierającego to wydarzenie od Miyakody i Ryuyo z Japonii. „Od dnia, w którym wróciliśmy do MotoGP, jestem dumny z zespołu, który pokonał różne wyzwania, co roku robił stałe postępy i ostatecznie zdobył mistrzostwo”.