Problemy napotykane podczas jazdy na rowerze w Mersin Minimalizuj

przyjazne dla rowerzystów miasto mirtowe
przyjazne dla rowerzystów miasto mirtowe

Gmina miejska Mersin kontynuuje szybkie prace, aby umożliwić rowerzystom łatwe poruszanie się po mieście na rowerach i zminimalizować problemy, jakie mogą napotkać w ruchu drogowym. Podejmując działania zgodnie z prośbą Stowarzyszenia Rowerzystów Mersin, Gmina Metropolitalna wspiera rower i jego użytkowników, który jest środkiem transportu przyjaznym dla przyrody i środowiska.


Dzięki staraniom Wydziału Transportu Gminy Metropolitalnej, który działa na rzecz zwiększenia wykorzystania rowerów w Mersinie i zminimalizowania problemów, z którymi borykają się rowerzyści w ruchu, cyfrowe znaki informacyjne VMS w 5 punktach miasta noszą nazwę „Szacunek dla rowerzystów - 1,5 metra”, co jest jednym z uniwersalnych symboli. Zauważ, że cyklista ”zaczęły pojawiać się ostrzeżenia.

Rowerzyści są wskazywani za pomocą komunikatów w obszarach o największym natężeniu ruchu

Wiadomości te są wysyłane w sumie w 34 punktach, na skrzyżowaniu GMK Boulevard i Akbelen Boulevard, na skrzyżowaniu GMK Boulevard i Vatan Street, na İsmet İnönü Boulevard Port Junction oraz na Hilton Junction, na Adnan Menderes Boulevard i Orkide Café na skrzyżowaniu 5th Street. zawarte na ich cyfrowych oznakowaniach.

Altuntaş: „Planujemy, aby rowerzyści podróżowali bezpieczniej”

Mersin Metropolitan Municipality Departament Transportu Dyrektor oddziału planowania transportu Murat Altuntaş powiedział: „Prezes Stowarzyszenia Rowerzystów Mersin stwierdził, że liczba zgonów w różnych częściach naszego kraju wzrosła w ostatnich latach i zażądał przeprowadzenia badań w naszym mieście. Przeprowadziliśmy również badanie. Przeprowadziliśmy badanie świadomości dla kierowców pojazdów mechanicznych, aby zauważyć rowerzystów na znakach cyfrowych VMS w 5 punktach miasta o dużym natężeniu ruchu. „Planujemy, że kierowcy będą podróżować bezpieczniej ze wspólnymi rowerzystami” - powiedział.

W 2021 roku do Mersin zostanie dodana ścieżka rowerowa, która łącznie przekroczy 100 kilometrów

Przypominając burmistrzowi gminy Mersin Vahap Seçer o wizji doprowadzenia 2021 kilometrów ścieżki rowerowej do Mersin w 100 roku, Altuntaş powiedział: „Rozpoczęliśmy przetarg na naszą 18.2-kilometrową drogę rowerową, która jest pierwszym etapem, 24. tego miesiąca. Planujemy doprowadzić do naszego miasta 18.2-kilometrową nieprzerwaną ścieżkę rowerową. W 2021 roku kontynuujemy prace nad doprowadzeniem do naszego miasta ścieżki rowerowej, która w sumie przekroczy 100 kilometrów ”.

Özener: „Wniosek będzie przykładem dla Turcji”

Ahmet Salih Özenir, prezes stowarzyszenia rowerzystów w Mersin, stwierdził, że wystąpił z takim wnioskiem w związku ze wzrostem liczby wypadków rowerowych w ostatnim czasie i że prace te zaczęły być przykładem dla różnych miast. Özenir stwierdził, że ich celem jest rozpowszechnianie kultury rowerowej w Mersin i chcą, aby więcej osób korzystało z rowerów w celu prowadzenia zdrowego, przyjaznego dla środowiska życia gospodarczego i społecznego.

„Gmina Miejska Mersin wspiera nas w tym zakresie. Przyspiesza budowę drogi i ją wspiera. W ciągu ostatnich 16 lat miało miejsce 83 tys. Wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. Ponownie w ciągu ostatnich 16 lat wydarzył się w naszym mieście wypadek drogowy z udziałem ponad 4 rowerzystów. Ale tutaj nie mamy na myśli, że rowerzysta jest winny. Ogólnie rzecz biorąc, te wypadki drogowe mają postać uderzenia tyłu w rowerzystę. W ostatnich 700 latach 2 obywateli naszego kraju straciło życie z powodu korzystania z rowerów w wypadkach drogowych. Odpowiednik tego to 258 naszych obywateli w ostatnim miesiącu. Przekazaliśmy naszą prośbę do gminy Metropolitan o umieszczenie uniwersalnych symboli na drogowych znakach cyfrowych. Dziękuję, Pan Prezydent znalazł naszą prośbę na miejscu. Następnie został wdrożony natychmiast. Wniosek będzie przykładem dla Turcji i otrzymaliśmy wiele pozytywnych zwrotów ”.


sohbet

Bądź pierwszy i skomentuj

Yorumlar

Powiązane artykuły i reklamy