Kiedy rozpocznie się edukacja na odległość? Czy egzaminy pisemne twarzą w twarz są odwoływane? Oto szczegóły

Kiedy rozpocznie się edukacja na odległość i czy egzaminy bezpośrednie są odwołane?
Kiedy rozpocznie się edukacja na odległość i czy egzaminy bezpośrednie są odwołane?

W ramach działań związanych z koronawirusem, po posiedzeniu Rady Ministrów, Prezydent Recep Tayip Erdogan zapowiedział, że edukacja na odległość będzie kontynuowana do końca roku i zapowiedział, że szkolenia będą odbywać się online. Po wypowiedzi Erdogana minister edukacji narodowej Ziya Selcuk podała ostatnie szczegóły dotyczące kształcenia na odległość i odpowiedziała na ciekawe pytania. Czy egzaminy osobiste są odwołane? Jak i kiedy będą przeprowadzane egzaminy w szkołach formalnych, prywatnych, formalnych i pozaformalnych? Które placówki edukacyjne są otwarte? Czy jest szkoła 31 grudnia? oto szczegóły nowości ...


Wypowiedź ministra edukacji narodowej Ziya Selçuka w sprawie kształcenia na odległość jest następująca; „Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Komitetu Naukowego Koronawirusa, aby nie narazić się na narastanie epidemii na świecie iw naszym kraju od piątku 20 listopada do poniedziałku 4 stycznia, zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Komitetu Naukowego Koronawirusa, Będziemy kontynuować wszystkie formalne, prywatne, formalne i nieformalne działania edukacyjne poprzez kształcenie na odległość.

Zakresem tym objęte będą również wszystkie placówki przedszkolne, przedszkola, szkoły podstawowe, licea i licea, szkoły i klasy specjalne, kursy stosowane w liceach zawodowych oraz kursy pedagogiki specjalnej podlegające naszemu Ministerstwu. Nie będzie bezpośredniego szkolenia w zakresie wsparcia oraz kursów szkoleniowych i kursów wzmacniających. „Szkolenia indywidualne” w ośrodkach pedagogiki specjalnej i rehabilitacji w ramach ustawy o szkolnictwie specjalnym nr 5580 mogą być realizowane osobiście.
Cotygodniowe harmonogramy kursów kształcenia na odległość zostaną udostępnione naszym uczniom i rodzicom przez naszych nauczycieli pod koordynacją administracji naszej szkoły. Dyrektorzy i nauczyciele naszych szkół ustrukturyzują procesy kształcenia na odległość w nowym semestrze zgodnie z przedmiotami i programem nauczania, które uczą ze swoimi studentami w czasie przerwy semestralnej. W tym okresie będziemy z naszymi studentami korzystać z naszych kanałów TRT EBA, naszych aplikacji do zajęć na żywo, platformy internetowej EBA, drukowanych i cyfrowych zasobów pomocniczych.
Żadne egzaminy nie będą odbywać się osobiście ani zdalnie do 31 grudnia 2020 r., Planowanie egzaminów zostanie przeprowadzone osobno zgodnie z przebiegiem procesu epidemii i zostanie ogłoszone naszym uczniom za pośrednictwem administracji naszej szkoły i nauczycieli. Nasi uczniowie będą odpowiedzialni za program nauczania, który odbywa się twarzą w twarz i na odległość.
Wraz z nowym rokiem akademickim będziemy wysyłać cotygodniowe programy kursów TRT EBA Kindergarten / Primary School, Secondary School i High School, w których 112 nauczycieli pracuje w 812 oddziałach, a 13 lekcje wideo są przygotowywane i transmitowane w 1.653 studiach na telefony komórkowe naszych 18 milionów uczniów za pośrednictwem usługi SMS. Nasze transmisje z wykładów będą nadal wyświetlane trzy razy dziennie, aby nasi studenci mogli się pogodzić i wzmocnić.
Ponadto informowaliśmy już wcześniej, że dostarczyliśmy 60 tysięcy tabletów, które zostały wysłane przez instytucje i organizacje publiczne, administrację lokalną, organizacje sektora prywatnego oraz inicjatywy obywatelskie do naszych studentów z priorytetowymi potrzebami zgodnie ze strategią dystrybucji, którą przygotowaliśmy w świetle oficjalnych danych. Nasze dystrybucje są kontynuowane jednocześnie z kampaniami wsparcia i procesami zaopatrzenia. W ciągu 30 dni dostarczymy naszym studentom 10 tysięcy tabletek. Proces zakupu 500 tysięcy tabletów, które będziemy dystrybuować, został zakończony i dostarczymy go naszym studentom do końca roku. Przy wsparciu naszych interesariuszy staramy się jak najszybciej dotrzeć do wszystkich potrzebujących naszych uczniów.
Aplikacje na żywo, które obsłużyły 23 milionów 2020 tysięcy godzin zajęć od 49 marca 768 roku, kiedy rozpoczęliśmy naukę na odległość, będą aktywnie działały w tym okresie. Dzięki integracji zajęć na żywo EBA i alternatywnych aplikacji w naszym systemie, jesteśmy w stanie uczyć około 2 milionów lekcji dziennie. Nasi nauczyciele powiadomią naszych uczniów i rodziców o godzinach zajęć na żywo.
Zdobywając tytuł najczęściej odwiedzanej witryny edukacyjnej na świecie z 9,1 miliardami kliknięć, nasz portal internetowy EBA jest do dyspozycji naszych uczniów z ponad 1.700 lekcjami i ponad 40.000 5.000 bogatymi, niezawodnymi i interaktywnymi treściami. W EBA prezentujemy naszym nauczycielom i uczniom ponad 240.000 książek i ponad XNUMX XNUMX pytań, ćwiczenia, streszczenia, infografiki, dokumenty projektowe, treści specyficzne dla nauczycieli, narracje interaktywne lub wideo.
Nieustannie pracujemy nad dostosowaniem programu egzaminacyjnego do procesu nauczania na odległość dla naszych uczniów przygotowujących się do egzaminów centralnych. Szczegóły zostaną podane do wiadomości publicznej w przyszłym tygodniu.
W tym procesie nasi nauczyciele będą kontynuować swoją pracę zdalnie i będą mogli przyjeżdżać do naszych szkół na odległość i korzystać z narzędzi takich jak komputery i kamery. Nasi nauczyciele oddziałowi będą przychodzić do naszych szkół przynajmniej raz w tygodniu, aby śledzić i koordynować proces nauczania na odległość. Nasi nauczyciele będą nadal otrzymywać dodatkowe czesne podczas procesu kształcenia na odległość.
W poradniach i ośrodkach badawczych nadal będą świadczone bezpośrednie usługi dla osób, które zostaną zdiagnozowane po raz pierwszy. W tym procesie wnioski złożone do 18 listopada 2020 r. O transfer międzyszkolny będą rozpatrywane, a nowe wnioski będą przyjmowane dopiero do 31 grudnia 2020 r.
Jesteśmy w procesie, w którym musimy nawiązać więź z naszymi rodzicami, nauczycielami, dyrektorami szkół i całą rodziną wychowawczą, aby zapewnić zaufanie, spokój, szczęście i sukces naszych uczniów. Naszym największym pragnieniem jest ponowne rozpoczęcie stopniowego przechodzenia do edukacji bezpośredniej, w której podejmujemy działania na najwyższym poziomie w zależności od standardów higieny, a nawet projektujemy gry bezkontaktowe naszych dzieci w ogrodach szkolnych i salach lekcyjnych. Chcielibyśmy żałować, że nie robimy tej przerwy, a nawet spotykamy się z naszymi szkołami ze wszystkimi klasami, jak w zdecydowanej większości krajów na świecie. Musieliśmy jednak podjąć taką decyzję ze względu na warunki panujące w kraju. Oczywiście nie przestajemy powtarzać naszego wezwania: „Potrzebujemy wsparcia wszystkich, prosimy o przestrzeganie zasad” dotyczących przyszłości naszych dzieci. Zgodnie z tabelą z ostatniego tygodnia grudnia, podzielimy się ze społeczeństwem naszym stopniowym planowaniem przejścia i kalendarzem do bezpośredniej edukacji w naszych szkołach.
Chciałbym również poinformować, że jesteśmy gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania naszych obywateli dotyczące edukacji na odległość z naszym całodobowym Asystentem EBA, Asystentem MEB i 7 24 444 MEBİM.

 


sohbet

Bądź pierwszy i skomentuj

Yorumlar

Powiązane artykuły i reklamy