Czarnomorska autostrada śródziemnomorska zwiększy znaczenie Samsun w handlu

Czarnomorska autostrada śródziemnomorska zwiększy znaczenie Samsun w handlu
Czarnomorska autostrada śródziemnomorska zwiększy znaczenie Samsun w handlu

Projekt autostrady czarnomorskiej-śródziemnomorskiej, który został narysowany przez francuskich inżynierów przez sułtana Abdulhamita II, zwiększa znaczenie Samsun, centrum regionu w handlu. Samsun, który stanie się autostradową bazą produkcyjno-logistyczną Morza Czarnego, kontynuuje swoje sektorowe inwestycje przemysłowe.


Projekt autostrady czarnomorskiej-śródziemnomorskiej, którego fundamenty położono w 1929 roku i przerwano w latach 1970-tych, jest kontynuowany. 6 procent 818-kilometrowej budowy autostrady, która skróci transport między Ordu i Mersin do 84 godzin, zostało ukończonych. Oczekuje się, że autostrada, która wpłynie na handel 5 prowincji, z których 55 jest bezpośrednio, w znaczący sposób wpłynie na gospodarkę Samsun.

W TRANSPORCIE UZYSKUJE NA SZCZYT

Samsun, jedyne miasto w regionie ze wszystkimi połączeniami lotniczymi, morskimi, kolejowymi i drogowymi, zwiększa swoją siłę w handlu i produkcji przemysłowej, wykorzystując swoje geopolityczne przewagi w inwestycjach sektorowych. Turecka czwarta co do wielkości wioska logistyczna przechodzi przez miasto, Morze Czarne i staje się strategicznym centrum przechowywania produktów w krajach Bliskiego Wschodu. Samsun zyska ważną pozycję w transporcie i transporcie wraz z ukończeniem linii kolejowej Samsun-Sivas i uruchomieniem pociągu dużych prędkości.

STUDIA DRUGIEGO STOPNIA W OIZ

W Samsun, który dokonał dodatkowych inwestycji w swoich portach, strefach wolnocłowych, średnich terenach przemysłowych i 5 zorganizowanych strefach przemysłowych, w Samsun Food OIZ trwa drugi etap 214 dekarów pracy. Podczas gdy obłożenie wynosi 70% w Bafra OIZ i 50% w Kavak OIZ, prace w drugiej fazie zorganizowanych stref przemysłowych w obu dzielnicach są kontynuowane. W nowo powstałym Havza Bekdiğin OIZ, który powstał na 10 tys. Dekad ziemi, rośnie liczba firm-inwestorów, a szerokość terenu wzrasta do 20 tys.

TERMIN I ŚRODA OSB NA DRODZE

Dostarczając informacji o utworzeniu zorganizowanych stref przemysłowych Terme i Çarşamba, burmistrz Samsun Metropolitan Municipality Mustafa Demir powiedział: „Kiedy autostrada Morze Czarne-Morze Śródziemne zostanie ukończona, zobaczymy, jak wpłynie ona na nasze miasto. Terme i Çarşamba będą pełnymi ośrodkami handlowymi między Ordu i Samsun. Dzielnice o najwyższym produkcie narodowym brutto staną się. Pracujemy na obszarze 200 dekorów, aby stworzyć zorganizowaną strefę przemysłową w Terme. Spychamy wszystkie warunki. Sfinalizowano w środę zorganizowanie strefy przemysłowej, załatwiono akty własności i przygotowywane są prace infrastrukturalne. Dodanie Bafra Agriculture Based Specialized Greenhouse OSB, kiedy Vezirköprü Specialized Livestock OSB i Vezirköprü Agro OSB również zostały zakończone. Samsun, wzrost zatrudnienia i inwestycje przemysłowe w Turcji będą jednym z wiodących miast ”- powiedział.

ZWIĘKSZY SIĘ PRODUKCJA I ZATRUDNIENIE

Prezydent Mustafa Demir, oświadczając, że jest gotowy zapewnić wszelkiego rodzaju wsparcie ludziom biznesu, którzy chcą inwestować, powiedział: „Przygotowujemy nasze miasto na przyszłość w przemyśle i handlu. Musimy skierować energię tego miasta na przyszłość i przyszłość. Z tego powodu rozbudowujemy Centralę OIZ o 103 działki, na których nie ma pustej przestrzeni inwestycyjnej. Dzięki przeznaczeniu 3 tys. 300 dekarów gruntu obok terenu stoczni na strefę przemysłową, powierzchnia inwestycji wzrośnie do 4 mln 418 tys. 179 mkw. Przy inwestycji, która pochłonie 5 mld TL, zatrudnionych zostanie 30 tys. Osób. W miarę wzrostu produkcji i zatrudnienia Samsun wygra ”.

PROBLEMY Z INFRASTRUKTURĄ ZOSTANĄ ROZWIĄZANE

Wspominając, że problemy infrastrukturalne w strefach przemysłowych zostaną rozwiązane, Prezydent Demir powiedział: „Na przykład w İlkadım, 19 maja, istnieje wielki problem w infrastrukturze zorganizowanych stref przemysłowych. Nie jest jasne, gdzie i co zostało zrobione. Woda deszczowa była lepsza, gdyby nigdy nie budowano kanałów. Sprawdzimy i naprawimy błędy. W przyszłym roku odnowimy infrastrukturę we wszystkich tych obszarach. Podobnie jak w 2022 roku sprawimy, że nasze drogi będą bardzo eleganckie i ożywimy strefy przemysłowe. W przyszłym roku dokończymy infrastrukturę zakładu Keresteciler. W Toybelen SASKI pracuje obecnie nad infrastrukturą wody pitnej, kanalizacyjnej i deszczowej. Skończymy to wszystko w 2021 roku - powiedział.


sohbet

Bądź pierwszy i skomentuj

Yorumlar

Powiązane artykuły i reklamy