Turystyczne trasy kolejowe rozszerzą się dzięki Karaelmas Express

Turystyczne trasy kolejowe rozszerzą się dzięki Karaelmas Express
Turystyczne trasy kolejowe rozszerzą się dzięki Karaelmas Express

Minister kultury i turystyki Mehmet Nuri Ersoy z Turcji Koleje Państwowe (TCDD) zostaną z czasem uruchomione przez Karabük linią Ankara-Zonguldak Black Diamond Express przez stolicę.


Minister Ersoy złożył oświadczenie towarzyszącym mu dziennikarzom w dzielnicy Kalecik w Ankarze, która jest pierwszym przystankiem w podróży do Çankırı i Karabük z pociągiem Karaelmas Express odjeżdżającym ze stacji Ankara.

Minister Ersoy powiedział, że Eastern Express Train odniósł duży sukces i postanowił zwiększyć liczbę takich podróży turystycznych z Ministerstwem Transportu i Infrastruktury.

Stwierdzając, że próbują stworzyć co najmniej 5 pociągów turystycznych, takich jak Eastern Express, minister Ersoy oświadczył, że pracują również nad Van Expressem.

Minister Ersoy powiedział: „Prowadzimy tę podróż pociągiem, aby ożywić dotychczas aktywną linię Karaelmas. Naszym celem jest przygotowanie pełnej trasy pociągu do Kalecik, Çankırı, Çerkeş, Eskipazar, Karabük-Safranbolu i Zonguldak po opuszczeniu Ankary, przygotowując się do pandemii. W tym kontekście odbywamy tę podróż. Miejsca, które odwiedzamy mają miejsca kulturalne i przywileje gastronomiczne. Połączymy trasę z jej naturą. Podobnie jak Eastern Express, rozpoczęliśmy badanie mające na celu przyciągnięcie zarówno turystów krajowych, jak i zagranicznych ”. użył wyrażenia.

Minister Ersoy oświadczył, że powołał ekspertów z każdego miasta pod dachem Agencji Promocji i Rozwoju Turystyki Turystycznej i promował te miasta na stronie internetowej GoTurkey, organizując każde miasto w sobie, wzmacniając merytorycznie i promując promocję na poziomie międzynarodowym za pomocą danych zebranych na temat ich potencjału turystycznego i tego, co należy podkreślić. podkreślił, że zrobią.

Minister Ersoy powiedział: „Tworzymy różne trasy. Jedną z nich jest trasa przejazdów pociągów. Próby we wschodniej Anatolii były bardzo udane. Łącząc Ankarę chcemy rozszerzyć trasy pociągów turystycznych do wielu punktów, tak jak w Expressie Wschodnim. Naszym celem jest stworzenie 5 tras. Te trasy mają swoje zalety. Zatrzymujesz się na krótki czas na trasach, w niektórych prowincjach. Poznajesz te miejsca na krótki czas. Kiedy wybierasz następny punkt podróży, możesz go powiększyć, tylko w przypadku wizyt w tym miejscu. Dzięki temu zdjęcia w mediach społecznościowych, które tam umieściłeś, są zauważalne. Naszym celem jest rozpowszechnienie turystyki w 81 prowincjach. Chcemy budować świadomość potencjału turystycznego, który każdy posiada, i zapewnić każdemu udział w turystycznym tortu. ”

Kalecik, pierwszy przystanek trasy

Minister Ersoy został powitany przez burmistrza Kalecika Duhana Kalkana w Kaleciku, pierwszym przystanku podróży pociągiem Karaelmas Express.

Przemawiając na uroczystości otwarcia Powiatowej Biblioteki Publicznej Kalecik i Centrum Kultury, której pierwszy etap zakończyła gmina, minister Ersoy powiedział, że cały świat przeszedł trudny proces, doświadczył wielu zmian związanych z epidemią Kovid-19 i że w najbliższej przyszłości pokona ten okres, skrupulatnie przestrzegając zasad.

Ministrowie Ersoy, Ministerstwo Kultury i Turystyki jako miara maksymalnego poziomu zatrzymania, z jednej strony nowego standardu, że nadal świadczą najlepszą możliwą obsługę Turcji i dzwonią do biblioteki, którą zainaugurowali, ponieważ to podkreśli taki wynik.

„Dziś, w 57 r., W tym 1264 mobilnych bibliotek, których zwyczaje czytelnicze wzrosną w dowolnym miejscu w Turcji, a my nieustannie pracujemy nad wzmocnieniem, aby udostępnić wiedzę wszystkim naszym ludziom”. Minister Ersoy stwierdził, że zaprojektowali biblioteki jako przestrzenie mieszkalne, w których można spędzać czas z informacją, usuwając je z czytelni.

Minister Ersoy powiedział: „Zdecydowaliśmy się przenieść naszą Okręgową Bibliotekę Publiczną Kalecik do nowego miejsca o powierzchni użytkowej 340 metrów kwadratowych ze względu na to, że budynek, w którym znajdowała się niegdyś nie nadawał się do użytku. Wraz z zakończeniem prac remontowo-wyposażeniowych otwieramy drzwi naszej biblioteki, która liczy 16 tysięcy 697 książek. Mam nadzieję, że przyniesie on korzyści i będzie służył wszystkim osobom Kalecik w zdrowe dni. Cieszę się, że nasza gmina oddała dziś do użytku pierwszą fazę centrum kultury. Cieszymy się, że mamy też sól w zupie przy wsparciu technicznym naszej Generalnej Dyrekcji Kinematografii sali kinowej tego ośrodka. Gratuluję naszej gminie sprowadzenia takiej pracy do Kalecika. Mam nadzieję, że doda pięknych kolorów życiu towarzyskiemu Kalecika ”.

Badanie historycznych i turystycznych miejsc Çankırı

Minister Ersoy pojechał do Çankırı pociągiem Karaelmas Express po programie Kalecik. Minister Ersoy, który odwiedził Grotę Solną, która znajduje się we wsi Balıbağı w Çankırı i uważa się, że została użytkowana po raz pierwszy w okresie Hetytów, otrzymał od władz informacje o badaniach i projektach turystycznych.

Minister Ersoy, który przeprowadził się z dystryktu Çankırı do Çerkeş, odwiedził historyczne miejsca Çerkeş, rezydencję Işıklar, IV meczet Murata i łaźnię sułtana Murada.

Minister Ersoy, który odwiedził rezydencję Işıklar, która została zbudowana w XIX wieku i miała zostać wprowadzona do turystyki podczas prac konserwatorskich, po badaniach, zapytał burmistrza Çerkeş, Hasana Sopacı, o sytuację sułtana Murada, który został zbudowany przez sułtana Murada IV podczas kampanii bagdadzkiej w 1800 roku. otrzymane informacje.

Minister Ersoy wziął udział w ceremonii wmurowania kamienia węgielnego w Centrum Kultury Çerkeş po wizycie w grobowcu Piri Sani Mustafa Çerkeşi w czwartym meczecie Murad.

Egzamin Eskipazar w starożytnym mieście Hadrianaupolis

Minister Ersoy, który przeniósł się z Çerkeş do okręgu Eskipazar w Karabüku, przeprowadził badania w starożytnym mieście Hadrianaupolis, które było używane jako osada w późnym okresie hellenistycznym, rzymskim i wczesnym bizantyjskim i zostało nazwane „Zeugma Morza Czarnego”.

Minister Ersoy, w starożytnym mieście, które posiada jedną z najbogatszych kolekcji mozaik zachodniego Morza Czarnego, gdzie Ministerstwo Kultury i Turystyki prowadzi prace wykopaliskowe od 12 miesięcy, gubernator Karabük Fuat Gürel i Wydział Archeologii Uniwersytetu Karabük (KBU) dr. Otrzymał informację od członka Wydziału Ersina Çelikbaşa.

Do tego pokazu slajdów wymagany jest JavaScript.


sohbet

Feza.Net

Bądź pierwszy i skomentuj

Yorumlar

Powiązane artykuły i reklamy