Sunflower Bike Valley organizuje wyścigi testowe przed mistrzostwami

Sunflower Bicycle Valley była gospodarzem wyścigów UCI MTB Series przed Mistrzostwami Świata w Maratonie Kolarstwa Górskiego 23, które odbędą się w dniach 25-2020 ​​października. Ostatni mistrz świata odbył się w kolumbijskim Paez w wyścigach, w których rywalizowało 13 zawodników z 42 krajów.

Seria UCI MTB, która jest testem na szlaku, odbyła się przed Mistrzostwami Świata w Rowerach Górskich w Maratonie 23, które odbędą się pod auspicjami Prezydencji w Sakarya w dniach 25-2020 ​​października. W wyścigach w Słonecznej Dolinie Rowerowej wzięło udział 13 sportowców z 42 krajów. Ostatni Mistrz Świata Kolumbijczyk Hector Leonardo Paez startował w wyścigach odbywających się w ramach środków koronawirusowych.

Na drugim miejscu uplasował się narodowy sportowiec Onur Balkan

Estończyk Peter Kruse jako pierwszy dotarł do mety, wyprzedzając wszystkich swoich konkurentów w wyścigu na 110 km w kategorii mężczyzn. Onur Balkan, narodowy zawodnik klubu sportowego Salcano Metropolitan Municipality, ukończył wyścig na drugim miejscu i stanął na podium. Na trzecim miejscu wyścig ukończył Shakir Abilov z Kazachstanu. W kategorii kobiet litewska lekkoatletka Katerina Farno ukończyła 83-kilometrowy wyścig na pierwszym miejscu, Semra Yetiş zajęła drugie miejsce, a Rafie Başak zajął trzecie miejsce. Nagrody dla sportowców Zastępca Sekretarza Generalnego Gminy Metropolitalnej Bedrullah Erçin, Departament ds. Młodzieży i Sportu Prezydenta Ilhana Szeryfa Aykaç Prezesa Klubu Sportowego Miasta Metropolitalnego Cevata Sour i byłego prezesa tureckiej Federacji Kolarskiej został wręczony Unal Tolon. Wyścigi zakończyły się brakiem 1 okrążenia z powodu złej pogody.