Podwójne zwycięstwo w weekend z Toyota Gazoo Racing

Zespół Toyota Gazoo Racing Team na zakończenie Rajdu Turcji WRC w zeszłym tygodniu był jednym z najważniejszych wyścigów na świecie i przeżył podwójne zwycięstwo, wygrywając 24-godzinny wyścig Le Mans.

Trudne szutrowe odcinki i przybywające w wysokich temperaturach zwycięzca Rajdu Turcji wyróżnia się sukcesem, który przyciągnął wiele głosów, które podpisały kontrakt z Gazoo Racing Toyota, a następnie ostatni dzień wyścigów pod koniec podniecenia zajął pierwsze miejsce z Elfynem Evansem.

Evans, który sprawnie przeszedł przez etapy, zakończył wyścig na pierwszym miejscu z różnicą 35.2 sekundy, aw klasyfikacji kierowców pokonał swojego kolegę z drużyny Sébastiena Ogiera o 18 punktów i zajął pierwsze miejsce z 97 punktami. Podczas gdy Elfyn Evans odniósł drugie zwycięstwo dla marki, Toyota zdołała zająć pierwsze miejsce w 5 z 3 najlepszych wyścigów.

Wyścig w Turcji z powodu problemów, których doświadczył Sebastien Ogier Rally tamamlayamazk, 19-letni pilot Kalle Rovanperä kontynuował imponujące wyniki w czwartym WRC. Dzięki tym wynikom TOYOTA GAZOO Racing utrzymał swoją najwyższą pozycję w Mistrzostwach Marek, zwiększając różnicę punktów od najbliższego rywala do 9.

Toyota Gazoo Racing, Rally of Turkey po dniach od 8 do 11 października weźmie udział w Rajdzie Sardynii we Włoszech. Toyota ponownie będzie celowała w czołowe miejsce w wyścigu słynącym z szybkich i wąskich odcinków.

Zwycięstwo Toyoty trzeci rok z rzędu w Le Mans

TOYOTA GAZOO Racing po raz trzeci z rzędu stanęła na szczycie podium w kolejnej kategorii sportów motorowych w Długodystansowych Mistrzostwach Świata „Le Mans 24 Hours”. Podczas gdy samochód wyścigowy TS050 HYBRID odegrał główną rolę w kolejnym sukcesie na torze Circuit de la Sarthe, Toyota GAZOO Racing przed zakończeniem sezonu osiągnęła mistrzostwo świata w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA 2019-2020 i przeniosła swoją nazwę na sam szczyt.

Samochód TS8 HYBRID z numerem 050, w którym ścigali się Sébastien Buemi, Kazuki Nakajima i Brendon Hartley, pokonał ponad 5 kilometrów i wygrał wyścig pięcioma okrążeniami. W tym samym czasie ta drużyna pilotów osiągnęła pozycję lidera w Mistrzostwach Świata. Sébastien Buemi i Kazuki Nakajima wygrali Le Mans trzeci rok z rzędu, dołączając do siedmiu kierowców, którzy dokonali tego w 97-letniej historii wyścigów. Z kolei Brendon Hartley został zwycięzcą tego wyjątkowego wyścigu po raz drugi w tym roku po 2017 roku.

Toyota TS1000 HYBRID z napędem na wszystkie koła 050 KM ustanowiła nowe standardy osiągami i wydajnością, jakie zademonstrował w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. TS2012 HYBRID zużywa o 1 procent mniej paliwa niż hybrydy LMP35 pierwszej generacji używane w 050 roku i może ukończyć 1 rundę o 10 sekund szybciej. TS050 HYBRID posiada również rekord najszybszego okrążenia, a także cztery tyczki i trzy zwycięstwa z rzędu.

Ten sukces w wyścigach wytrzymałościowych Toyoty zainspirował narodziny hipersamochodu o nazwie GR Super Sport urodzonego w Le Mans. Pojazd ten został po raz pierwszy zademonstrowany podczas zwiedzania publicznego toru przed rozpoczęciem wyścigu.

Ostatni wyścig sezonu w Le Mans odbędzie się 14 listopada 2020 roku w Bahrajnie.