Ogłoszenie MEB! Tylko przedszkole i pierwsze klasy zaczną edukację 21 września

Ogłoszenie MEB! Tylko przedszkole i pierwsze klasy zaczną edukację 21 września
Ogłoszenie MEB! Tylko przedszkole i pierwsze klasy zaczną edukację 21 września

Minister Edukacji Narodowej Ziya Selçuk złożył pisemne oświadczenie na temat edukacji bezpośredniej w szkołach, które rozpoczną się w poniedziałek 21 września 2020 r. „Progresywnie i osłabione”.


„Obserwujemy świat od samego początku epidemii. Jak wszyscy wiecie, decyzje podejmujemy zgodnie z ocenami Ministerstwa Zdrowia i Komitetu Naukowego oraz w świetle danych naukowych i zamierzamy te decyzje wdrożyć w jak najbardziej poprawny sposób.

Niemal wszystkie kraje europejskie rozpoczęły bezpośrednią edukację w szkołach, we wszystkich klasach i klasach. Jesteśmy jednak za bardziej kontrolowanym i stopniowym startem w naszym kraju.

Według tego; W dniu rozpoczęcia, który wyznaczyliśmy na 21 września, rozpoczniemy wyłącznie edukację twarzą w twarz - z naszymi przedszkolakami, które są już otwarte i z nowicjuszami, którzy potrzebują emocjonalnego połączenia ze szkołą. Nasi pierwszoklasiści będą w naszych szkołach przez 1 dzień w tygodniu adaptacyjnym i 2 dni w tygodniu w kolejnych tygodniach. Pod koniec trzech tygodni, począwszy od 21 września, ponownie ocenimy proces rozpoczynania edukacji na innych poziomach i klasach.

Zgoda rodziców jest dla nas ważna przy rozpoczynaniu bezpośredniej edukacji. Jeśli nasi rodzice chcą, mogą znaleźć wymówkę, aby nie wysyłać ucznia twarzą w twarz. W takim przypadku nasz uczeń będzie kontynuował naukę na odległość i nie zostanie uznany za nieobecnego.

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia liczebność klas zostanie zmniejszona poprzez podział na grupy do edukacji bezpośredniej, a czas pobytu naszych dzieci w szkole ulegnie skróceniu. Szkolenie będzie kontynuowane poprzez kształcenie na odległość, jako dodatek do szkolenia bezpośredniego. W związku z tym kształcenie i szkolenie będą kontynuowane przy wykorzystaniu zarówno możliwości kształcenia bezpośredniego, jak i kształcenia na odległość. Zmniejszenie liczebności klas zostanie również odzwierciedlone w autobusach szkolnych.

Pod kierunkiem Ministerstwa Zdrowia i Komitetu Naukowego podejmujemy wszelkie działania dotyczące czystości i higieny w edukacji bezpośredniej. Uczniowie pierwszego roku, którzy wcześniej nie mieli doświadczenia w życiu szkolnym; Spotkamy się z naszymi rozwodnionymi salami lekcyjnymi, naszym programem edukacyjnym, naszymi bezkontaktowymi grami, w które będą grać, szanując dystans społeczny, starannie przestudiowaną treść tygodnia adaptacyjnego i oczywiście wysiłki naszych nauczycieli, którzy będą wspierać ten proces.

Jeśli chodzi o kształcenie na odległość, mamy bardzo rozbudowaną i bezproblemową infrastrukturę w telewizji EBA i platformie cyfrowej EBA. W kształceniu na odległość priorytetowo traktujemy lekcje na żywo, a uczniom i nauczycielom zapewniamy możliwość prowadzenia symultanicznych i interaktywnych lekcji w środowisku cyfrowym. Przygotowaliśmy cyfrowe treści oparte na grach, aby zachęcić uczniów pierwszej klasy do polubienia edukacji na odległość.

W tej chwili naszym jedynym celem jest zgromadzenie naszych dzieci razem ze szkołą i powitanie naszych dzieci, które rozpoczną naukę 21 września. Jesteśmy na to gotowi dzięki naszym nauczycielom, szkołom, całej naszej uwadze i poświęceniu ”.pogawędzić

Bądź pierwszy i skomentuj

Yorumlar