Erciyes International Mountain Bike ekscytacja trwa

Odbyły się etapy Velo Erciyes MTB i Downhill międzynarodowych zawodów Erciyes International Mountain Bike organizowanych przy wsparciu Gminy Metropolitalnej Kayseri. Rowerzyści pokonali łącznie 4 kilometrów w trudnych warunkach terenowych na górze Erciyes przez 129 dni. Pojawiły się pierwsze i jedyne w Turcji trasy zjazdowe na zapierających dech w piersiach zdjęciach.

Międzynarodowe wyścigi rowerów szosowych, które rozpoczęły się w Kayseri 3 września i zakończyły się sukcesem, będą kontynuowane w 17 zawodach kolarstwa górskiego, z których 11 to Downhill, od 2 września do 15 października. Kayseri Metropolitan Municipality, Erciyes Inc., Erciyes High Altitude Sports Tourism Association, Velo Erciyes zorganizowane przez Międzynarodową Unię Kolarską przez UCI (Union Cycliste Internationale) i turecką Federację Rowerową oraz współpracę RATE Development Agency, Devel Municipality Sports Inc., Kayseri Transport A. 4 sportowców z Turcji i zagranicy wzięło udział w 40-dniowym etapie Velo Erciyes MTB i Downhill Międzynarodowych Wyścigów Rowerów Górskich Erciyes, który odbył się przy wsparciu Wojewódzkiej Dyrekcji Zdrowia oraz instytucji i organizacji publicznych.

Wyścigi na rowerach górskich odbywały się w 4 kategoriach: Cross Country Marathon-XCM, Cross Country Olimpik-XCO, Cross Country Time-XCT oraz Cross Country Point-XCP. Zawodnicy pokonywali potworne poty pokonując w trakcie wyścigu łącznie 129 kilometrów w nierównych warunkach terenowych.

W klasyfikacji generalnej wyścigów Velo Erciyes MTB pierwsze miejsce zajął Abdulkadir Kelleci z Brisaspor Cycling Team, drugie miejsce zajął Hennadii Moiseiev z ukraińskiej reprezentacji kolarskiej, a Tom Reho z tej samej drużyny. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Iryna Slobodyan z ukraińskiej reprezentacji kolarskiej, Maria Sherstiuk z tej samej drużyny, a trzecie miejsce zajęła Semra Yetiş z Brisaspor Cycling Team.

Założony na 2.200 metrach Mount Erciyes Erciyes Cup Downhill Bike Park znajduje się przy pierwszej i jedynej trasie zjazdowej Erciyes w Turcji. Wyścigi w kategorii UCI C2 odbywały się na specjalnie przygotowanym torze o długości 1.760 metrów w Erciyes Bike Park z podjazdami, kamiennymi schodami, twardymi zakrętami i tonami skał. Pasjonaci adrenaliny kolarze oparli się trudnym warunkom terenowym i wcisnęli pedał.

Emirhan Eroğlu zajął pierwsze miejsce, Yavuz Aksoy drugie, a Adilhan Şanlı trzecie miejsce w Pucharze Erciyes Downhill.
Zwycięzcy Velo Erciyes MTB Races i Erciyes Downhil Cup otrzymali nagrody podczas ceremonii.