Sakarya zyska międzynarodowe uznanie w turystyce rowerowej

Sakarya zyska międzynarodowe uznanie w turystyce rowerowej
Sakarya zyska międzynarodowe uznanie w turystyce rowerowej

Podczas otwarcia wydarzeń Europejskiego Tygodnia Mobilności zaprezentowano projekt „Odwróćmy pedał na Morzu Czarnym”. Prezydent Ekrem Yüce powiedział: „Trasy rowerowe, które zostaną utworzone w Sakaryi, zostaną przeniesione na międzynarodową platformę z mapami cyfrowymi. Miejmy nadzieję, że w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Morza Czarnego finansowanego przez Unię Europejską przeniesiemy nasze miasto do silniejszego punktu w ruchu rowerowym dzięki projektowi, który poprawi turystykę rowerową i dialog między krajami ”.


W Słonecznej Dolinie Rowerowej odbyła się uroczystość inauguracji projektu „Let's Flip Pedal in the Black Sea”, który jest uprawniony do otrzymania wsparcia z Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Basenu Czarnomorskiego Gminy Sakarya. W programie, w którym rozpoczęto obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności pod hasłem „Mobilność bezemisyjna dla wszystkich”, Rektor SUBU prof. Dr. Obecni byli Mehmet Sarıbıyık, dyrektor prowincji ds. Młodzieży i sportu Arif Özsoy, prezes klubu Sakaryaspor Cevat Ekşi, burmistrzowie okręgów, biurokraci, przedstawiciele organizacji pozarządowych i dziennikarze. Na zakończenie programu burmistrz Ekrem Yüce i goście odbyli wycieczkę rowerową.

Jest to bardzo ważne dla naszej niezdarności

Kierownik Wydziału Rozwoju Strategii Veysel Naked, który podzielił się szczegółami projektu „Let's Pedal in the Black Sea”, którego Gmina Metropolitalna jest instytucją koordynującą w Programie Współpracy Transgranicznej Basenu Morza Czarnego, Promujemy go podczas Europejskiego Tygodnia Mobilności. Dzięki temu projektowi Sakarya będzie jednym z bezpiecznych miejsc w turystyce rowerowej ze swoimi międzynarodowymi trasami rowerowymi, biznesami przyjaznymi rowerzystom i przyczyni się do zatrudnienia w regionie ”.

Turystyka rowerowa zostanie wprowadzona na cały świat

Szef działu Veysel Naked powiedział: „Ten projekt ma wiele aspektów, takich jak sport, turystyka, edukacja i promocja sektorowa, a także współpracę międzynarodową, która przyniesie wspólne rozwiązania w takich obszarach, jak zdrowy transport z krajami nad Morzem Czarnym, zmiany klimatyczne. Przemysł turystyczny Sakarya również przyniesie trwałe korzyści ekonomiczne. Rowerowa i zielona turystyka Sakaryi będzie promowana na całym świecie przez partnerów projektu ”.

Jako SUBÜ wspieramy ten projekt

SUBU Rektor prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık powiedział: „Jestem dumny z bycia partnerem tego ważnego projektu. Będziemy nadal wspierać projekt od początku do końca i postaramy się sprowadzić do naszego miasta o wiele więcej projektów. Projekt obejmuje zarówno sport, jak i turystykę, dlatego jako Sakarya University of Applied Sciences jesteśmy bezpośrednio zaangażowani i wspieramy projekt. Myślę, że projekt wniesie wielki wkład do miasta i życzę mu, aby był korzystny ”.

Sport i wellness

Burmistrz Gminy Metropolitalnej Ekrem Yüce powiedział: „Zdrowe życie, sport i ruch to nieodzowne elementy naszej kultury. Nawet patrząc na najstarsze zapisy o tysiącletnich podróżach naszych przodków, widać, że nauka jazdy konnej, łucznictwa, posługiwania się mieczem i tarczami zaczęła się od dzieciństwa i jest to styl życia. Z drugiej strony nasz lider Hz. Znaczenie sportu i zdrowego trybu życia można wyraźnie dostrzec w wielu punktach życia Mahometa (SAV) oraz w wielu jego radach dla nas, muzułmanów ”.

Sakarya będzie trzynastym miastem na świecie przyjaznym rowerom

Burmistrz Ekrem Yüce powiedział: „Sakarya jest pod wieloma względami najkorzystniejszym miastem wśród miast naszego kraju. Jedną z tych zalet jest to, że prawie całe miasto nadaje się do jazdy na rowerze. Wiesz, tylko 12 miast na świecie ma tytuł „Miasta przyjaznego rowerzystom”. Jako Sakarya aspirujemy do zostania trzynastym miastem przyjaznym rowerom. Zapewniliśmy wszystkie niezbędne warunki w tym zakresie. Zaraz spełnimy ostatnie lub dwa kryteria. Po tym wszystkim mamy nadzieję, że nasza Sakarya będzie trzynastym miastem na świecie przyjaznym rowerom ”.

Celem jest 307 kilometrów ścieżki rowerowej

Burmistrz Yüce powiedział: „Realizujemy projekty, które podkreślą cechy naszego miasta. Budujemy ścieżki rowerowe. Obecnie mamy łącznie 68 kilometrów ścieżek rowerowych. Naszym celem jest 307-kilometrowa ścieżka rowerowa. Stąd budujemy ścieżkę rowerową z Doliny Słoneczników do brzegów Sapanca. Droga składa się w sumie z trzech etapów. Zakończyliśmy pierwszy etap, stąd do Summer Crossroad. Oczekujemy również zgody ministerstwa na odcinki od letniego skrzyżowania do wybrzeży Sapanca ”- powiedział.

Integrujemy nowe trasy rowerowe w międzynarodowe sieci transportowe.

Mówiąc o intensywnym korzystaniu z SAKBIS, burmistrz Yüce powiedział: „Wszystkie nasze rowery na inteligentnych stacjach zintegrowanych z naszymi ścieżkami rowerowymi rozsianymi po całym mieście były przeznaczone do użytku naszych obywateli. Pozwólcie, że opowiem o projekcie, który jest kolejnym powodem naszego spotkania tutaj. „Umocnimy nasze miasto w ruchu rowerowym dzięki projektowi, który rozwinie turystykę rowerową i dialog między krajami w ramach Programu Współpracy Transgranicznej w basenie Morza Czarnego, finansowanego przez Unię Europejską”.

Trasy rowerowe zostaną przeniesione na platformę międzynarodową

Burmistrz Ekrem Yüce powiedział: „Trasy rowerowe, które powstaną w Sakaryi w ramach projektu, zostaną umieszczone na mapie cyfrowej i przeniesione na platformę międzynarodową. Prowadzone będą szkolenia dla przedsiębiorców, obiektów noclegowych, agencji, restauracji, komunikacji i promocji oraz biznesu przyjaznego pedałom dla operatorów z zakresu turystyki w mieście. Ponadto utworzona zostanie platforma cyfrowa z partnerami projektu - Ukrainą, Bułgarią, Rumunią i Gruzją w celu promowania celu turystycznego i tras rowerowych w mieście, a także zostaną przygotowane mobilne aplikacje rowerowe. W ramach projektu, w ramach którego zostaną przygotowane programy wycieczek rowerowych dla krajowych i zagranicznych touroperatorów, odbędzie się również festiwal związany z turystyką rowerową i rowerową. Z tej okazji mam nadzieję, że działania Europejskiego Tygodnia Mobilności i projekt Let's Pedal in the Black Sea okażą się korzystne ”.pogawędzić


Bądź pierwszy i skomentuj

Yorumlar