Projekt kolejki linowej w klasztorze Sümela dobiegł końca

Projekt kolejki linowej w klasztorze Sümela dobiegł końca
Projekt kolejki linowej w klasztorze Sümela dobiegł końca

Pierwsze posiedzenie Rady Miejskiej Trabzon we wrześniu odbyło się pod przewodnictwem burmistrza gminy Metropolitan Murat Zorluoğlu. Aula Metropolitan Municipality została dokładnie zdezynfekowana przez zespoły przed spotkaniem.


Na początku spotkania, które odbyło się zgodnie z zasadami dystansu społecznego, burmistrz Zorluoğlu poinformował członków Rady o pracy Gminy Metropolitalnej.

IMIĘ HÜSEYİN TÜRKER PRZEŻYCIE

Burmistrz Zorluoğlu rozpoczął swoje przemówienie od upamiętnienia Hüseyina Türkera, szefa Wydziału Utrzymania i Remontów Budowy Dróg Miejskich, który niedawno zmarł z powodu koronawirusa. Burmistrz Zorluoğlu stwierdził, że jako samorząd miejski odczuwali wielki ból i powiedział: „Niestety, straciliśmy naszego ukochanego przyjaciela menedżera, naszego brata Hüseyina Türkera, który od wielu lat świadczy ważne usługi dla Trabzonu. Ponownie przekazujemy mu nasze miłosierdzie; Życzymy cierpliwości jego żonie, dzieciom i bliskim. Śmierć Hüseyina Beya spotkała się z wielkim smutkiem w całym Trabzonie. Miał kontakt ze wszystkimi. Ufamy drogiej żonie i dzieciom Hüseyina Beya. Udzieliliśmy wszelkiego rodzaju wsparcia i nadal będziemy to robić. Zaczęliśmy budować bardzo duży kampus w Bułaku. Stanie się najważniejszym ośrodkiem wsparcia Gminy Metropolitalnej. Nieżyjący już Hüseyin Türker dołożył wszelkich starań, aby doprowadzić dotychczasową pracę do tego punktu. Jeśli uznasz to za stosowne, chcielibyśmy podać nazwę Kampusu Hüseyin Türker Gminy Metropolitalnej Trabzon i poprosić naszego zmarłego brata, aby był pamiętany w tym mieście na wiele lat ”.

Złożył kondolencje firmie TEKATAŞ

Prezes Zorluoğlu, który przekazał również kondolencje dyrektorowi generalnemu TİSKİ Ali Tekataşowi, powiedział: „Szanowny ojciec naszego dyrektora generalnego spotkał się pewnej nocy we śnie z Rahmeti Rahmanem. Poszedłem do Elazığ po kondolencje i przekazałem pozdrowienia. Życzę miłosierdzia od Boga i cierpliwości dla naszego szanownego brata Ali Tekataş i jego rodziny ”.

WKRÓTCE DO UŻYTKU PARKINGOWY PARKING

Burmistrz Zorluoğlu złożył następujące oświadczenia na temat prac, które gmina metropolitalna wykonała i planuje wykonać w ostatnim miesiącu: „70% pokrycia dachowego i generalnej renowacji Centrum Kultury Hamamizade İhsan Bey, które jest od jakiegoś czasu remontowane, osiągnęło XNUMX%. Mam nadzieję, że nastąpi to w niedługim czasie. W fazie wstępnego odbioru znajduje się wielopoziomowy w pełni automatyczny parking, który został uruchomiony w poprzednim okresie na drodze stycznej. Wkrótce zostanie oddany do użytku. Budowa pensjonatu, który budujemy w Ortamahalle w dzielnicy Akçaabat, również osiągnęła etap tymczasowego odbioru ”.

KONSTRUKCJA KOBIET HALİ SZYBKO TRWA

„Państwo Kobiet to dla nas bardzo ważny projekt. Obecnie trwają tam wykopaliska. Ponieważ jest to wrażliwe miejsce, pracujemy z wyczuciem, że historyczne i kulturowe artefakty mogą zostać ujawnione w dowolnym momencie. Jesteśmy w bliskim kontakcie z Muzeum i Radą Konserwatorską. Więc zajęło to trochę dłużej. Od czasu do czasu powstawały struktury, które były poddawane przeglądowi technicznemu przez odpowiednie rady. W tej chwili nie ma problemu, a proces budowy przebiega szybko.

2021, ABY UCHWYCIĆ SEZON TURYSTYCZNY

„Włożyliśmy dużo pracy, aby nadać jaskini Çal bardziej nowoczesny wygląd. Sprzedaż biletów, sprzedaż produktów i budowa tarasu widokowego są na wstępnym etapie odbioru. Budujemy ważny obiekt w Dolinie Altındere przy drodze Maçka. To bardzo fajna restauracja, po przeciwnej stronie będziemy ją również oferować turystom z budynkami gospodarczymi. Tutaj przekroczyliśmy poziom 50%. Naszym celem jest przygotowanie roku 2021 do sezonu turystycznego ”.

ZANIECZYSZCZENIE OBRAZU JEST USUNIĘTE

„Osiągnęliśmy poziom 90% w Projekcie Renowacji elewacji, który wykonaliśmy wokół placu. Chociaż na początku były wątpliwości co do kolorów w mieście, często słyszymy, że żółty Trabzon bardzo dobrze pasuje do Placu w miejscu, do którego doszliśmy. 45 budynków wokół placu zostało wyremontowanych, oznakowanie i zanieczyszczenia wizualne całkowicie zniknęły. Architekci tego dzieła są naszymi cennymi członkami Zgromadzenia. Chciałbym podziękować naszym handlowcom i właścicielom budynków, którzy handlują 45 budynkami w regionie Meydan za ich cierpliwość ”.

OTOGAR DAJE MIASTO ODDZIELNY WIDOK

„Przetarg na projekt terminalu autobusowego, do którego przywiązujemy dużą wagę, odbył się 18 sierpnia. Było 3 uczestników. Zaproponowali odpowiednio 56, 64 i 67 milionów. W specyfikacji pojawiły się też elementy pozacenowe. Oceniliśmy to razem z nimi i na dzień dzisiejszy pierwsze miejsce zajęła firma, która zaproponowała najkorzystniejszą cenowo ofertę. W najbliższych dniach zaprosimy tę firmę do zawarcia umowy. To bardzo ważny projekt dla Trabzona. To doda wartości regionowi, dworzec autobusowy, na który nasz Trabzon czekał od wielu lat, nada miastu zupełnie inny wygląd jako niezwykle nowoczesnego i jednocześnie dzieła. Gratulujemy tego ważnego dla naszego miasta projektu ”.

ODKRYMY Z NOWYM MIESZKANIEM W MOLOZU

„Przetargi na budynek gazowo-strażacki, który wykonamy w części mieszkalnej, którą stworzymy na terenie Mołoza, odbyły się 23 lipca, a kontrakty podpisano 2 września. Mam nadzieję, że za niecały rok ukończymy to miejsce. Tam, w pobliżu nowo wybudowanego dużego meczetu, ogłosiliśmy ładny, nowoczesny przetarg na benzynę, aby zaspokoić potrzeby Trabzonu. Budynek straży pożarnej zakończył tam swoje życie gospodarcze. Zburzymy go i ściągniemy straż pożarną głównie do naszego kampusu Bulak. Jednak budujemy prywatny kampus dla straży pożarnej Ortahisar w Moloz. Mam nadzieję, że zakończy się przed upływem roku. Ponownie w okolicy meczetu w najbliższych dniach przeprowadzimy przetarg na otwarte i zamknięte parkingi. Będziemy mieć nową przestrzeń życiową, która doda wielkiej wartości regionowi, gdy ukończymy ten obszar, mówiąc Kuyumcukent, Eurasia Bazaar, parkingi wewnętrzne i zewnętrzne, szerokie place, kawiarnie, miejsca do jedzenia i picia, grupy zabaw dla dzieci, elementy związane z młodymi ludźmi.

2-ga SPORZĄDZONO w TRABZON TURKEY

„Rozpoczęliśmy prace nad Centrum Pomiarów Osiągnięć i Talentów w Sporcie, które obiecaliśmy w okresie wyborczym. Obecnie dostępne tylko w Ankara Pursaklar. Drugi odbywa się w Trabzonie. Otrzymaliśmy dotacje z naszego Ministerstwa Młodzieży i Sportu oraz z Ministerstwa Przemysłu. Jako metropolita dodajemy trochę siebie. Nie mamy problemu zarówno z konstrukcją, jak i wyposażeniem sprzętu. Jego przetarg odbędzie się 2 września. Robimy to jako nowe rozszerzenie tuż obok istniejącego budynku TOHM. Chcemy skorzystać z tamtejszej bazy noclegowej. Nie jest powszechnie znana, ale będzie to miejsce, w którym sprawdzany jest stan zdrowia zwłaszcza sportowców. W mieście takim jak Trabzon będzie to bardzo ważne centrum, w którym można będzie uzyskać dane umożliwiające pomiar i rejestrowanie wyników wszystkich sportowców. Zdecydowaliśmy też, że załoga tam będzie pracować i wyślemy ją na sześciomiesięczny kurs w Ankarze ”.

DAJEMY Lodowisko TRABZON

„Przynosimy do naszego miasta bardzo ważne ogrody publiczne. W ostatnich miesiącach oddaliśmy do użytku Narodowy Ogród Akçaabat. Vakfıkebir ma bardzo fajną pracę w ogrodzie publicznym. Jako Gmina Metropolitalna rozbudowaliśmy Ogród Narodowy w Ortahisar Hüseyin Avni Aker. Parking nie został uwzględniony w projekcie, w projekcie uwzględniliśmy garaż naszym szczególnym wysiłkiem. Chcemy, żeby był to żywy park. Z tego powodu postawiliśmy w Trabzonie lodowisko, którego nigdy nie było. Robimy to. Wraz z inwestycją powstanie lodowisko syntetyczne o powierzchni 400 mkw. Ponownie zbudujemy tor do deskorolki na powierzchni 650 metrów kwadratowych. Badania nad ogrodem publicznym trwają szybko ”.

Intensywnie spędziliśmy czas

„Spędziliśmy dużo czasu na kwaterze Regionalnej Dyrekcji Leśnej, która stanowi drugi etap Ogrodu Narodowego. Gdy wszystkie mieszkania będą puste, jako Gmina Metropolitalna zburzymy mieszkania o powierzchni 2 dekarów i przywieziemy je do naszego miasta jako kontynuację naszego parku. Pokazaliśmy także stare budynki naprzeciwko Szpitala Numune naszemu Ministrowi Środowiska i Urbanizacji, który niedawno przyjechał do naszego miasta. Wydał niezbędne instrukcje w punkcie wywłaszczenia. Podpisaliśmy protokół z TOKI. Dokonamy wywłaszczenia, dokonamy jego zniszczenia i sprowadzimy ten teren do parku. Zostanie oczyszczone przez morze. "

TRANSPORT BĘDZIE KONTROLOWANY Z JEDNEGO POJEDYNCZEGO

„W Moloz jest obszar, w którym obecnie mamy autobusy. Serwowaliśmy tam w kontenerach, takich jak szopy. To było nie do przyjęcia. Z tego powodu chcieliśmy zbudować budynek transportowy w Moloz, godny naszego Trabzona. Dostawa na miejsce miała miejsce 11 sierpnia. Zaczęliśmy teraz pracować. Po jego zakończeniu budujemy w Trabzonie bardzo piękny budynek transportowy, w którym z jednej strony możemy sterować transportem, wyposażony w sprzęt elektroniczny i gdzie nasi kierowcy mogą odpocząć. ”

ROZPOCZĘCIE PRAC W ZAKRESIE REGULACJI ŚRODOWISKOWEJ W UZUNGÖL

„Rozpoczęliśmy prace związane z kształtowaniem krajobrazu w Uzungöl, co jest cudem natury. Wokół Uzungöl prowadzone są prace terenowe, ponowne malowanie chodników i prace balustrad. Mam nadzieję, że II etap będzie większym projektem. Dobiegają końca prace projektowe dla II etapu. Kiedy wystawimy go na przetarg, stworzymy wokół jeziora znacznie większe tereny zielone. Zawody zostaną wyeliminowane. Stworzymy miejsca, do których ludzie będą mogli łatwo przychodzić i spacerować. Po zakończeniu II etapu będziemy mieli wspaniały teren. Wynajęliśmy tam lokal jako Gmina Metropolitalna. Napisaliśmy do ministerstwa o jego przydział. My, jako gmina metropolitalna, chcemy tam istnieć ”.

BARDZO ODPOWIADA SIĘ NA TRABZON

„Przetarg na roboty budowlane został ogłoszony na 2,3 ha dla dzielnicy forömlekçi. Umowa została zawarta, miejsce dostawy zostało dostarczone. Za kilka lat będziemy mieć nowe oblicze Çömlekçi. A kiedy ten projekt zostanie ukończony, będzie bardzo dobrze pasował do Trabzona. Kontynuujemy też kolejne wyburzenia i wywłaszczenia ”.

PLAŻA YALINCAK OTWIERAMY W KOLEJNYM ROKU

„Jako miasto metropolitalne tworzymy plażę w Yalıncak. Prace projektowe zostały zakończone dla obszaru około 1 kilometra, z którego część jest wykorzystywana jako plaża. Obok plaży powstaną ścieżki spacerowe i rowerowe, strefy wypoczynkowe, przebieralnie. Wszystko, co powinno się wydarzyć na plaży, zostało zaplanowane z najwyższym komfortem. Spodziewamy się otrzymać w dniu aukcji. Projekt wykonamy zimą. Otworzymy go dla naszych obywateli wraz z sezonem morskim przyszłego lata. Tutaj rozwiązujemy problem z parkowaniem i transportem. Już życzymy powodzenia naszemu miastu ”.

BĘDZIE ZAMKNIĘTA DLA RUCHU POJAZDÓW

„Zrealizowano projekt parkingu wielopoziomowego dla III fazy placu, rozpoczął się przetarg. Zostanie podjęta w dniu przetargu w krótkim czasie. Rozpoczynamy proces przebudowy naszego istniejącego parkingu İskenderpaşa z przestrzenią mieszkalną nad nim i około 3 samochodami pod nim. To również znacznie rozszerza strefę dla pieszych. Zamykamy ten obszar dla ruchu pojazdów. Ukończony III etap doda uroku Placowi jako nowy dodatek ”.

Dotarłem do ostatniego etapu projektu kolejki linowej

„Doszliśmy do ostatniego etapu projektu kolei linowej w klasztorze Sümela. Specyfikacje zostały utworzone. Ostateczne ustalenia techniczne są dokonywane. Wkrótce rozpoczniemy procedurę przetargową, ponieważ mamy zamiar ukończyć projekty związane z rynkiem Tonya i parkingami ”.

CHCEMY PRZYWRÓCIĆ GANITĘ Z MIASTEM

„Mamy projekt aranżacyjny pomiędzy Ganitą i Faroz, do którego przywiązujemy dużą wagę. Ganita była jednym z najważniejszych miejsc w tym mieście. Był trochę bezczynny przez długi czas. Chcemy sprowadzić Ganitę z powrotem do miasta. Jako pierwszy krok z Ganity do Faroz, we wrześniu zakończymy projekt aranżacji plaży. Mam nadzieję, że dzień aukcji otrzymamy w październiku. Chcemy zreorganizować Ganitę jako punkt, z którego najłatwiej dotrzeć do morza z placu i zaoferować je naszym ludziom.

PRODUKUJEMY ROZWIĄZANIE DLA PROBLEMÓW TRANSPORTOWYCH

„Przygotowaliśmy dokumentację przetargową Planu Generalnego Transportu. Obecnie ogłoszona została kwalifikacja wstępna. Mam nadzieję, że w rozsądnym czasie zakończymy proces przetargowy i przystąpimy do budowy. Plan generalny transportu przyniesie rozwiązania problemów transportowych naszego miasta na wiele sposobów. W tym sensie przywiązujemy dużą wagę do planu generalnego transportu ”.

TWORZYMY ALTERNATYWNY SPOSÓB

„W Sümela pojawia się zamieszanie i problem z parkowaniem w miejscu przenoszenia gości na górę. Jako Gmina Metropolitalna stworzyliśmy tam bardzo duże parkingi. Wzięliśmy na siebie odpowiedzialność za noszenie turystów w formie pierścienia. Proces trwa. Wraz z gminą Maçka dążymy do uporządkowania tego regionu. Skończymy z istniejącym bałaganem i przeniesiemy naszych ludzi po rozsądnych cenach. Jednocześnie budujemy alternatywną drogę, która przechodzi przez las, którą na około dziesięć kilometrów można uznać za równoległą do głównej drogi. Kiedy ta droga zostanie ukończona, zostanie utworzona alternatywna trasa dla naszych ludzi, którzy pójdą na płaskowyże powyżej, a nie do Sümela. Jego infrastruktura została w dużym stopniu ukończona, pozostało pokrycie. Wykonamy tę powłokę w postaci sześciennych kamieni, zgodnie z regionem. "

BYLIŚMY Z SĄSIADEM

„W Giresun, zwłaszcza w Dereli, doszło do wielkiej katastrofy. Jeszcze raz życzymy miłosierdzia Bożego dla naszych zmarłych obywateli. Dzielimy ból naszego sąsiada Giresuna. Jako Gmina Metropolitalna chciałbym podzielić się tym, że jesteśmy z naszym sąsiadem w trudnych czasach i że walczymy wszystkimi naszymi możliwościami. Jako Gmina Metropolitalna wsparliśmy 18 pracownikami, 10 pojazdami do prac poszukiwawczo-ratowniczych, 10 tryskaczami do prac myjących oraz różnym sprzętem budowlanym. Jako TİSKİ, nasze zespoły pracowały z 20 pracownikami i 7 pojazdami, z których 14 było w pełni wyposażonych. Nasi przyjaciele nadal tam pracują ”.

W ORTAHİSAR NIE BĘDZIE PROBLEMU

„Ważne prace przeprowadzone przez TİSKİ we wszystkich dzielnicach były kontynuowane w sierpniu. W tym momencie rozpoczęliśmy projekt zmiany sieci wody pitnej Ortahisar, który jest bardzo dużym projektem. Całkowicie zmieniona zostanie linia wody pitnej o długości 565 km. Obecnie w Beşirli i Kalkınma pracuje pięć zespołów. Oczywiście postrzegamy to nie tylko jako projekt dotyczący wody pitnej, ale także jako szansę. Zrobiliśmy również przetarg na 100 mln lirów wody deszczowej i linii kanalizacyjnej. Innymi słowy, wykonując jednocześnie prace związane z wodą pitną, w razie potrzeby eliminujemy również niedobory ścieków i wody deszczowej. Ponadto tworzymy infrastrukturę telekomunikacyjną w zakresie aplikacji smart city. Innymi słowy, tworzymy nasze kanały, aby układać linie światłowodowe na około 400 kilometrów. Podczas tego trzyletniego projektu nasi obywatele mogą czasami napotykać trudności. Proszę moich drogich współobywateli o wyrozumiałość w tym okresie. Po jego zakończeniu przez wiele lat w centrum Trabzonu nie będzie problemów z wodą pitną, ściekami ani deszczówką ”.

Po wystąpieniach przewodniczącego Zorluoğlu rozpoczęła się dyskusja nad punktami porządku obrad parlamentu. Posiedzenie Zgromadzenia zakończyło się po omówieniu 25 punktów porządku obrad i przekazaniu ich komisjom.pogawędzić

Bądź pierwszy i skomentuj

Yorumlar