Ogłoszono zwycięzców konkursu rakiet Roketsan!

Ogłoszono zwycięzców konkursu Rocket, który został zorganizowany przy wsparciu Roketsana, który ma na celu zachęcenie młodych ludzi do rozwoju jako jednostek wnoszących wkład w produkcję krajową i krajową. Pamukkale University Caspian Rocket Teams odniósł sukces jako pierwsze dwa lata z rzędu.

Kontynuacja inwestycji w młodzież w Turcji zgodnie z krajowymi ruchami technologicznymi Roketsan'ın, której sponsorem jest współpraca TEKNOFEST z TUBITAK SAGE Rocket Contest została ogłoszona. Zgodnie z wynikami Caspian Rocket Teams rywalizując zarówno w kategoriach dużych, jak i średnich wysokości, zajęły pierwsze miejsce w obu kategoriach. Caspian Rocket Teams, które w zeszłorocznych zawodach zajęły pierwsze miejsce w kategorii wysokościowej; ukończył konkurs rakietowy, uzyskując łącznie 3 nagrody, jako zdobywca nagrody „Najlepszy projekt” w kategorii wysokości.

Młodemu zespołowi rakietowemu Mimar Sinan Vefa udało się zająć drugie miejsce w kategorii dużych wysokości, podczas gdy zespół rakietowy Yıldız był drugi, a zespół YTÜ SİTARE był trzeci na średniej wysokości. W kategorii małych wysokości pierwsze miejsce zajął Tanyeli Rocket Team, drugie miejsce zajęło Anadolu Rocket Team, a trzecie Vefa Unmanned Systems Team. W konkursie zespoły otrzymały tytuły „Best Team Spirit” oraz „Best Design Award” według swoich kategorii. Praktykanci Halleya, Çelikyay Space and Aviation Team oraz Nebula Rocket Team otrzymali nagrodę „Best Team Spirit”, a Anadolu Rocket Team i Maverik Rocket Technologies Team zdobyły nagrodę „Best Design”, a także Caspian Rocket Teams.

Murat İKİNCİ: „Będziemy nadal wspierać naszą młodzież”

Dyrektor generalny Roketsan Murat İKİNCİ, który nie zostawił młodzieży samych podczas TEKNOFEST Rocket Competition odbywających się w Tuz Gölü w Aksaray w dniach 2-9 września, pogratulował zwycięskim zespołom: Jako Rodzina Roketsan, działając z misją „służenia naszemu narodowi od morza do kosmosu”, zawsze będziemy wspierać naszą młodzież”.

Zgłosiło się 516 drużyn, rywalizowały 82

Spośród 516 zespołów, które zgłosiły się do tegorocznego konkursu, 82 zespoły przeszły proces oceny wstępnej; Walczył w trzech kategoriach: nisko, pospolita i duża wysokość. Zespoły uczniów szkół średnich, magisterskich i licencjackich zostały poproszone o zaprojektowanie i wyprodukowanie rakiety o masie 4 kg i więcej w jednej z kategorii niskich, średnich lub dużych wysokości, w których uczestniczyły, i przygotowanie ich do startu. W zawodach drużyna, która zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wygrała 50 tys. TL, druga drużyna 40 tys. TL, a trzecia drużyna 30 tys. TL. Zwycięskie drużyny otrzymają nagrody podczas ceremonii w ramach TEKNOFEST, która odbędzie się w Gaziantep w dniach 24-27 września.