Minister Selçuk wyjaśnił szczegóły szkolenia bezpośredniego, które ma się rozpocząć 21 września

Minister Selçuk wyjaśnił szczegóły szkolenia bezpośredniego, które ma się rozpocząć 21 września
Minister Selçuk wyjaśnił szczegóły szkolenia bezpośredniego, które ma się rozpocząć 21 września

Minister Edukacji Narodowej Ziya Selçuk wyjaśnił szczegóły i przygotowania bezpośredniego szkolenia, które rozpocznie się 21 września.


Selcuk, którego zapytano, czy posyłałby swoje dziecko do szkoły, gdyby był rodzicem uczęszczającym do pierwszej klasy przedszkola lub szkoły podstawowej, zwrócił uwagę, że jest to problem społeczny i globalny, a nie rodzinny, i powiedział, że zawsze wolałby podejmować taką decyzję na podstawie danych.

Stwierdzając, że obawy rodziców o tę kwestię są bardzo naturalne, Selçuk zwrócił uwagę, że decyzję o edukacji bezpośredniej w szkołach dla przedszkolaków i pierwszoklasistów podjęto tylko przez dwa dni, aby zapewnić niezbędne warunki, zminimalizować ryzyko i utrzymać je na kontrolowanym poziomie.

Przypominając, że Minister Zdrowia Fahrettin Koca sformułował edukację w szkołach jako „2 plus 5 dni” po posiedzeniu Komitetu Naukowego, Selçuk powiedział, że przywiązuje dużą wagę do zaleceń Komitetu Naukowego i podejmuje decyzje w drodze konsultacji.

Odnosząc się do powodów tej decyzji, Selçuk powiedział: „Kiedy idziesz do szkoły przez 2 dni i nie chodzisz do szkoły przez 5 dni, te 5 dni ma wymiar związany z tym, czy objawy pojawiają się w rodzinie, środowisku, u kierowcy usługowego, nauczyciela. Na razie jest to więc 2 plus 5 dni, ale jeśli zmienią się warunki, oczywiście zmienią się dni i liczby. użył wyrażeń.

Stwierdzając, że nie chcą nikogo na siłę, to nie tylko decyzja naukowa, ale decyzja psychologiczno-socjologiczna, Selçuk podkreślił wagę budowania zaufania rodziców w tym sensie.

„Nasze szkoły to jedne z najbardziej wiarygodnych miejsc w miejscach publicznych”

Minister Selçuk stwierdził, że szkoły poinformowały rodziców o podjętych działaniach i że około 60 tysięcy nauczycieli pierwszych klas w szkołach publicznych odbyło spotkania z rodzicami i zwrócił uwagę na fakt, że prawie wszystkie kraje europejskie otworzyły wszystkie klasy w pełnym wymiarze godzin.

„Nasze szkoły to jedne z najbezpieczniejszych miejsc w miejscach publicznych. Ponieważ istnieje ciągła kontrola, proces dezynfekcji i dalsze działania ”. Selçuk powiedział, że podjęli decyzję o otwieraniu szkół w sposób kontrolowany w porozumieniu z ekspertami ds. Zdrowia.

„Chcemy, aby połowa zajęć przychodziła od poniedziałku do wtorku”

Minister Selçuk: „Jakie dni będą trwały dwa dni szkolenia bezpośredniego? Czy wszyscy w Turcji myśleli o mnie, jak te same dni zostaną pozostawione prowincjom lub zarządcy szkoły? ” „Zasadniczo chcemy, aby połowa zajęć przychodziła w poniedziałki i wtorki. Powiedzmy, że jest to „grupa czerwona, zielona lub niebieska”. Chcemy, aby druga grupa przyjechała jako grupa niebieska od czwartku do piątku i zrobiła sobie przerwę w środę i weekend. Dlaczego dzielimy to na dwie części, jeśli nie, nie możemy zachować dystansu społecznego ”. powiedziany.

Stwierdzając, że etykiety są umieszczone tak, aby tylko jedno dziecko mogło siedzieć w podwójnych rzędach, Selçuk stwierdził, że w ten sposób mogą z łatwością utrzymać dystans społeczny w klasie.

Selçuk zaznaczył, że gdy weźmie się pod uwagę rodziców, którzy nie chcą posyłać swoich dzieci do szkoły, liczba zajęć zmniejszy się: „Jesteśmy pewni przygotowań, jakie poczyniliśmy na naszych zajęciach, jesteśmy bardzo pewni umiejętności i wiedzy naszych nauczycieli”. mówił.

W odpowiedzi na pytanie o „zobowiązanie rodzica”, które ma być podpisane przez rodziców, którzy posyłają swoje dzieci do szkoły, Selçuk powiedział, że w niektórych miejscach zostało to źle zinterpretowane, a list z zobowiązaniem nigdy nie oznaczał „jesteś za to odpowiedzialny” dla rodziców.

Ziya Selçuk stwierdził, że jest to formularz potwierdzenia, że ​​rodzice zostali poinformowani.

Utworzono system do natychmiastowego otrzymywania informacji o przypadku wraz z działaniami następczymi HES.

Minister Edukacji Narodowej Selçuk kontynuował: „W przypadku jakiegokolwiek pozytywnego przypadku z kontynuacją HES, mówię wszystkim rodzicom, nauczycielom, kierowcom usług, już otrzymujemy te informacje natychmiast. Stworzyliśmy taki system, dzisiaj został ukończony. Po raz pierwszy wyjaśniam. To wspólny wysiłek Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia. Jeśli chodzi o obserwację wszystkich naszych rodziców, jeśli w którejkolwiek rodzinie jest pozytywny przypadek, podejmujemy środki ostrożności z nauczycielem w klasie, w której znajduje się nasze dziecko. Zapraszamy więc tę klasę na kształcenie na odległość. Gdy tylko otrzymamy informację o naszym dziecku, zabierzemy je do prywatnego pokoju i poinformujemy rodziców oraz placówkę medyczną. Jest wymagana procedura, zostanie zastosowana ”.

Stwierdzając, że opcja edukacji na odległość będzie kontynuowana dla rodziców, którzy nie chcą posyłać swoich dzieci do szkoły, a ci, którzy chcą posłać swoje dzieci do szkoły, również zaakceptują formularz, Selçuk dokonał następującej oceny po pytaniu rodzica, który nie był pewien, czy wysłać swoje dziecko na edukację przedszkolną w tym roku, na antenie: „Moja sugestia jest oczywiście skierowania, ponieważ te grupy wiekowe są bardzo krytycznymi okresami, które nazywamy „wiekiem kupującego”. Dlatego musimy ograniczyć to, czego brakuje naszym dzieciom. Innymi słowy, powinien bardziej stawać twarzą w twarz z edukacją. Może poczekać rok, ale nadal polecam wysłanie. Nasze dzieci mają większe trudności w szkole podstawowej 1, kiedy nie otrzymują podstawowych pojęć w przedszkolu. Z tego punktu widzenia polecam ”.

Selçuk, "Czy dwa dni wystarczą uczniom pierwszej klasy szkoły podstawowej?" W odpowiedzi na swoje pytanie powiedział, że ten czas nie wystarczy, ale w pozostałe dni będą wspierać rodziców i uczniów w pracy do wykonania.

Wskazując na znaczenie uczniów pierwszych klas szkół podstawowych, którzy po raz pierwszy weszli do środowiska szkolnego, aby nawiązać więzi z nauczycielami i szkołą, Selçuk wskazał, że więź ta nie powstanie, jeśli dzieci nigdy nie pójdą do szkoły.

Selçuk powiedział: „Naszym celem jest budowanie więzi emocjonalnej, nawiązywanie kontaktów towarzyskich i poznawanie środowiska szkolnego nawet przez dwa dni. Więc naszym celem nie jest tylko nauka w tych dwóch dniach. W rzeczywistości naszym celem jest, aby więcej dzieci przyzwyczaiło się do środowiska, szybko przeszło przez proces adaptacji i spotkało się z nauczycielem. To jest nasz główny cel. Ponieważ widzi to po raz pierwszy. Bardzo trudno jest połączyć się z kimś, kogo widzisz po raz pierwszy, kogo nie znasz. Dlatego szkoła podstawowa 1 jest bardzo ważna. Chcemy zaangażować nasze dzieci, które w zeszłym roku były w szkole do marca w szkole podstawowej 1, a potem nie mogły chodzić do szkoły. Ponieważ również zostały niedokończone. " mówił.

Minister Selçuk oświadczył, że uzupełnią braki, udostępniając program nauczania dzieciom za pośrednictwem takich kanałów, jak EBA TV.

„Za kilka tygodni zostanie przeprowadzona ponowna ocena innych zajęć”

Minister Edukacji Narodowej Selçuk odpowiedział na pytanie, kiedy rozpocznie się edukacja stacjonarna na innych poziomach: „Za kilka tygodni zostanie przeprowadzona ponowna ocena pozostałych zajęć. Nie ma kalendarza, nie może tak być, bo nie znam przebiegu liczby spraw. Nie wiem, co powie Komitet Naukowy mniej więcej miesiąc później, obserwują, teraz nie wiedzą. Nie jest poprawne powiedzenie „tak będzie”, kiedy tego nie wiesz. Spoczywa na nas wielka odpowiedzialność i w ramach tej odpowiedzialności musimy podejmować bardzo ostrożne decyzje. Naszym celem, naszym pragnieniem jest otwarcie ich wszystkich ”.

Selçuk powiedział, że jest obecnie rozważany jako stopniowy i osłabiony model dla innych etapów. Selçuk stwierdził, że jeśli prowincjonalne rady ds. Higieny udzielą porad dotyczących edukacji, wezmą to pod uwagę. Selçuk powiedział: „Wszystko będzie tak samo w każdej prowincji, nie możemy mówić z taką surowością. Musimy dokonać elastycznej oceny, patrząc na sytuację ”. użył wyrażeń.

„Poruszamy kwestię zdawania egzaminów w szkołach”

Na pytanie, czy zostanie ustalony program nauczania dla klas 8 i 12 przygotowujących do egzaminów, Selçuk powiedział: „W tym roku zobowiązujemy naszych uczniów do realizacji całego programu nauczania i kwestii zdawania egzaminów w szkołach w zakresie oceniania i oceniania. Wkrótce opublikujemy oficjalne wydanie. W szkole podstawowej nie ma egzaminów, będziemy przeprowadzać egzaminy do gimnazjów i liceów, czyli dla wszystkich naszych dzieci, które są przedmiotami egzaminacyjnymi w przepisach ”. mówił.

Minister Selçuk stwierdził, że sytuacja ta będzie obowiązywała nawet przy kontynuacji nauki na odległość.

W odpowiedzi na pytanie, jak będą wyglądały egzaminy na kursie, minister Selçuk powiedział: „Musimy zdać egzamin z systemem spotkań. Ponieważ nie możemy wezwać wszystkich uczniów do szkoły tego samego dnia. Przypuśćmy, że uczniowie klas siódmych mają egzamin, ich dzień i godzina mogą być oddzielne, jeden może przyjść rano, a drugi po południu. Szkoły je aranżują. Ramy dla nich są gotowe ”. podzielił się swoją wiedzą.

Minister Selçuk stwierdził, że centralne egzaminy w ramach High School Transition System (LGS) odbędą się w czerwcu tego roku, a decyzja o terminie zostanie podjęta zgodnie z warunkami tego dnia.

Selçuk dodał, że uczniowie mogą zdejmować maski na zajęciach, jeśli chcą, pod warunkiem spełnienia niezbędnych warunków.pogawędzić


Bądź pierwszy i skomentuj

Yorumlar