Oświadczenie w sprawie TULOMSAS Land od Eskişehir Metropolitan!

Oświadczenie w sprawie TULOMSAS Land od Eskişehir Metropolitan!
Oświadczenie w sprawie TULOMSAS Land od Eskişehir Metropolitan!

W pisemnym oświadczeniu złożonym przez gminę Eskişehir Metropolitan Municipality udzielono odpowiedzi na oświadczenie dotyczące gruntu TÜLOMSAŞ ogłoszonego przez TCDD 2. Dyrekcja Regionalna.


W pisemnym oświadczeniu złożonym przez gminę miejską Eskişehir; „Turecki poseł Eskişehir Çakırözer Utku w swoim oświadczeniu o ziemi TULOMSAS wygłosił przemówienie w lokalnej gazecie z dnia 10 sierpnia 2020 r. W dniu 11 sierpnia 2020 r. (Następnego dnia) II Dyrekcja Regionalna TCDD wydała oświadczenie w sprawie wystąpienia w prasie zastępcy Utku Çakırözera. Wypowiedzi dotyczące Gminy Metropolitalnej Eskişehir zawarte we wspomnianym oświadczeniu sprawiły, że stało się to konieczne.

Przede wszystkim pragniemy zaznaczyć, że Gmina Metropolitalna Eskişehir wypełniła wszystkie zadania związane z planami przestrzennymi TÜLOMSAŞ. Na podstawie protokołu zawartego między TCDD a gminą miejską Eskişehir z dnia 28.01.2014, gmina metropolitalna Eskişehir sporządziła plan w skali 123/1 całego 5000 hektarów TÜLOMSAŞ i terenu stacji i wprowadził go w życie, przekazując go przez Zgromadzenie w dniu 14.05.2015.

W związku z tym TCDD ponownie zwrócił się do naszej gminy i zażądał przygotowania planów 1/1000 dla całego obszaru. Została poinformowana przez naszą gminę metropolitalną do TCDD, że kompetencje i odpowiedzialność za sporządzanie planów w skali 1/1000 spoczywa na gminach Odunpazarı i Tepebaşı, które dotyczą regionu i należy złożyć wniosek do tych gmin.

Zgodnie z ustawą, plany zagospodarowania przestrzennego w skali 1/1000 sporządzane są przez gminy powiatowe, najpierw zatwierdzane przez własne sejmiki, a następnie przekazywane do zatwierdzenia Radzie Gminy Metropolitalnej. Innymi słowy, obowiązkiem gmin powiatowych jest sporządzanie planów w skali 1/1000.

TCDD zażądało planów w skali 1/1000 od gminy Tepebaşı, podczas gdy gmina Tepebaşı stwierdziła, że ​​obszar 123 hektarów można uruchomić, zlecając TCDD plan i przekazując go im ze względu na brak gruntowych badań geologicznych.

Gmina Metropolitalna w pełni wypełniła swój obowiązek dotyczący planów zagospodarowania 1/5000 przedmiotowych gruntów należących do TCDD. Jednak we wspomnianym powyżej oświadczeniu TCDD pojawiły się wypowiedzi oskarżające lub oskarżające naszą Gminę Metropolitalną i budzące podejrzenia. Innymi słowy, TCDD dosłownie stworzyło mugalata. Ponieważ Gmina Metropolitalna nie znalazła żadnego punktu w przedmiotowych wiadomościach i komentarzach ani nie wydała oświadczenia na ten temat. Nie sposób zrozumieć zbędnego i niepotrzebnego oskarżenia TCDD, jakie TCDD stawia Gminie Metropolitalnej, że „nie wypełniła swojego obowiązku”.

Naszym zdaniem główny cel wypowiedzi TCDD i niesłusznie oskarżonego naszej gminy jest inny:

Budowę, którą niedawno rozpoczęto w pobliżu pomnika Atatürka na placu Ulusa i która została określona jako „zbiornik na wodę” (werbalnie), która nie została uwzględniona w planie w skali 1/5000, „bez pozwolenia na budowę” wydała gmina Tepebaşı. jest zapieczętowany, ponieważ zaczął się jako „nielegalnie”. Chociaż TCDD rozpoczęło nielegalną budowę, nie zażądało pozwolenia na budowę. Ponieważ kiedy złożą taki wniosek, gmina Tepebaşı zażąda planów w skali 1/1000 i wyda lub nie wyda licencji w świetle ustaleń zawartych w planach. Nie ma jednak planu 123/1 dla tego obszaru (analogicznie ok. 1000 ha gruntu). Celem TCDD jest skorygowanie „złej i nielegalnej transakcji” na tej konstrukcji, która została rozpoczęta i zapieczętowana nielegalnie. Obliczono, że jeśli Dyrekcja Generalna sporządzi plany w skali 1/1000, włączając w to nielegalną strukturę, „złą i nielegalną transakcję” można przekształcić w „prawidłowe działanie”.

W tym samym czasie w wypowiedzi TCDD użyto pewnych celowych i błędnych wyrażeń. Na przykład w oświadczeniu TCDD jest on nazywany „Gmina metropolitalna, która wnioskuje o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego i nie dokonuje jej”. Już to stwierdzenie wskazuje na to, jak dalece osoby składające powyższe oświadczenie spojrzały na zdarzenie lub sytuację, którą spowodowali w wyniku rozpoczęcia „nielegalnej budowy bez koncesji” na mało znanym publicznie zielonym terenie tego regionu, co jest teraz przejawem ich starań o wykonanie planu 1/1000. Podobnie, mimo że nie ma tego w porządku obrad w chwili, gdy sporządzane są plany w skali 1/1000, „ogród herbaciany i teren zielony”, którego tytuł własności należy do TCDD i znajduje się naprzeciwko Szkoły Podstawowej Dumlupınar, może zostać oddany do budowy. Jednak jasne jest, że sumienie mieszkańców Eskişehir nie zgodzi się na zniszczenie terenu zielonego przez jego wybetonowanie.

Eskişehir jest przedstawiany z poszanowaniem wiedzy opinii publicznej ”. oświadczenia zostały uwzględnione.pogawędzić

Bądź pierwszy i skomentuj

Yorumlar