Czy szkoły zostaną otwarte? Kiedy szkoły będą otwarte? Czy edukacja na odległość będzie kontynuowana?

Czy szkoły będą pilne? Kiedy szkoły będą pilne? Czy nauka na odległość będzie kontynuowana?
Czy szkoły będą pilne? Kiedy szkoły będą pilne? Czy nauka na odległość będzie kontynuowana?

Minister Edukacji Narodowej Ziya Selçuk zapowiedział, że nowy rok akademicki rozpocznie się 31 sierpnia kształceniem na odległość, a od 21 września rozpocznie się kształcenie bezpośrednie.


Na konferencji prasowej w Ministerstwie Minister Edukacji Narodowej Ziya Selçuk wypowiedział się na temat roku akademickiego 2020-2021.

Stwierdzając, że wychowawcy spojrzeli w oczy każdemu uczniowi w swojej klasie i rozpoczęli lekcję w ten sposób, minister Selçuk zaprosił wszystkich, aby byli odpowiedzialni za to, aby kontynuować i otwierać szkoły bezpośrednią edukacją i powiedział: „Otworzymy szkoły razem”. oświadczyli, że powiedzieli, że chcą podzielić się tą odpowiedzialnością.

W tym procesie Selçuk wyjaśnił, że jako ministerstwo zbadali wszystkie szczegóły dotyczące dystansu społecznego, środków dezynfekujących, zaopatrzenia w maskę, kompetencji fizycznych i społecznych oraz ukończyli przygotowania i standardy, aby szkoły mogły być otwierane w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa, a prezydent Recep Tayyip Erdoğan z Ministerstwem Zdrowia i Komitetem Naukowym przez długi czas. Powiedział, że w wyniku negocjacji, które prowadzili pod przewodnictwem, dojrzeli decyzje o rozpoczęciu roku akademickiego 2020-2021.

Stwierdzając, że rok akademicki 2020-2021 rozpocznie się od modelu „progresywnego i rozwodnionego”, co wynika z zaleceń Komitetu Naukowego, Ziya Selçuk powiedział: „W związku z tym 31 sierpnia 2020 roku otwieramy szkoły z kształceniem na odległość i tak rozpoczynamy rok akademicki. 21 września zdecydowaliśmy się rozpocząć stopniową i rozwodnioną edukację twarzą w twarz na zalecanych przez Komitet Naukowy zajęciach. Szkoły prywatne będą oczywiście mogły rozpocząć działalność edukacyjną z wykorzystaniem narzędzi nauczania na odległość od poniedziałku 17 sierpnia. Uczniowie, którzy nie mogą otrzymać edukacji twarzą w twarz, będą kontynuować naukę przy użyciu narzędzi do nauczania na odległość. Narzędzia edukacji na odległość obejmują również kanały telewizyjne EBA, lekcje na żywo z własnymi nauczycielami w ramach treści odpowiednich dla ich poziomów oraz niektóre tematy w treści Internetu EBA po tych lekcjach.

Stwierdzając, że będą oni nadal przebywać z uczniami z przygotowanymi materiałami pomocniczymi, Selçuk stwierdził, że po otwarciu szkół stan zdrowia wszystkich związanych ze szkołami będzie monitorowany przez kody BHP, aż dotrą do uczniów, nauczycieli, personelu pomocniczego szkół, kierowców autobusów.

Minister Selçuk podkreślił, że osoby, u których zdiagnozowano wirusy w rodzinie lub najbliższym otoczeniu, zostaną przez ten system wykryte i zostaną podjęte niezbędne działania.

Przypominając, że standardy dotyczące masek i podobnych kwestii zostały określone w ramach przygotowanego wcześniej podręcznika kontrolnego, przy wejściu na szkolny dziedziniec, przy wejściu na lekcję, Selçuk zauważył, że w tym kontekście przygotowano kilka przewodników zarówno dla uczniów, nauczycieli, jak i rodziców.

Ziya Selçuk wyjaśnił, że standardy dotyczące przerw i podobnych sytuacji są również zawarte w tych przewodnikach i wyjaśnią je szczegółowo, gdy nadejdzie czas. Stwierdzając, że dostawa masek będzie również dostarczana przez Ministerstwo, nadal współpracują z różnymi instytucjami w celu poprawy standardów higieny w szkołach, Selçuk stwierdził, że obecnie w terenie i w szkołach jest 2 tysiące inspektorów, aby sprawdzić te standardy i że dokonują przeglądu standardów każdej szkoły.

Zwracając uwagę, że przedstawią specjalny program adaptacyjny w pierwszym tygodniu szkoły, minister Selçuk powiedział: „Będziemy mieć przedtem badanie na temat nauczycieli, ale nasze wyjaśnienia dotyczące studiów adaptacyjnych dla naszych dzieci będą kontynuowane przez tydzień”. mówił.

„Zwiększono liczbę personelu”

Zwracając uwagę, że rekrutacja personelu sprzątającego i ochrony w dalszym ciągu zapewnia higienę w szkołach, Selçuk wspomniał, że liczba tych pracowników wzrosła z powodu warunków epidemii. Ziya Selçuk wyjaśnił, że wszystkie przedmioty związane ze szkołami były wyjmowane pojedynczo, a to, co jest potrzebne na poziomie prowincji, dystryktu i szkoły, zostało konkretnie wykazane, oraz że przygotowali niezbędne plany zapewnienia wsparcia finansowego szkołom i zapewnienia innego wsparcia technicznego, aw tym tygodniu z dyrektorami prowincji. zapowiedział spotkanie.

Stwierdzając, że badali kolejno każdą prowincję, biorąc pod uwagę ich własną sytuację, Selçuk przypomniał, że wsparcie to zostanie udzielone w krótkim czasie, zaczynając od szkół priorytetowych. Stwierdzając, że biurokraci resortu będą w przyszłości uczestniczyć w analizie ryzyka w grupach i będą mieli możliwość śledzenia badań w tych prowincjach, minister Selçuk powiedział, że planują przedstawić mapę drogową z tymi badaniami.

Oświadczając, że jako Ministerstwo będą oni przez cały czas przebywać w terenie iw szkołach, Selçuk powiedział: „Chciałbym pogratulować moim dzieciom i nauczycielom w roku akademickim, który rozpocznie się 31 sierpnia, i pragnę spotkać się w naszych szkołach i jak najszybciej rozpocząć bezpośrednią edukację. Zapraszam każdego członka społeczeństwa do wzięcia odpowiedzialności w zakresie zwalczania epidemii. ” Mówił w formie.

„Podamy szczegóły”

Odpowiadając później na pytania minister Selçuk stwierdził, że Komitet Naukowy wydał rekomendację dotyczącą rozpoczęcia szkolenia bezpośredniego od 21 września, w związku z tym, które zajęcia będą stopniowo przechodzić na kształcenie bezpośrednie.

Selçuk powiedział: „Ustalimy, w których grupach wiekowych należy zacząć z priorytetem, ponownie zgodnie z zaleceniami naukowców. Gdy nadejdzie czas, z pewnością szczegółowo to podzielimy ”. użył wyrażenia. W odpowiedzi na pytanie, czy zaplanowano uczniów, którzy przystąpią do egzaminu w przyszłym roku, Ziya Selçuk powiedział: „Oczywiście planowane są treści programu nauczania i działania wspierające dla naszych uczniów, którzy przystępują do tego egzaminu”. powiedziany. Odnosząc się do innego pytania o „progresywną i rozwodnioną” edukację, Selçuk powiedział: „Poprzez inscenizację i rozwodnienie, w rzeczywistości otwieranie pewnych poziomów przede wszystkim i rozcieńczanie lekcji i tematów, to znaczy nie do końca cała treść twarzą w twarz w tej samej godzinie i czasie, ale konkretne przedmioty. Chodzi o to, że punkty są specjalnie i przede wszystkim przetwarzane. Jak więc wyeliminowana zostanie luka, która może powstać w wyniku rozcieńczenia? Oczywiście zostanie to wyeliminowane poprzez edukację na odległość, lekcje na żywo i telewizory EBA ”. udzielił odpowiedzi.pogawędzić

1 Komentarzy

  1. Myślę, że perspektywa choćby otwarcia szkoły w czasie pandemii jest straszna. W rezultacie epidemia trwa nadal i nawet pierwsza fala się nie skończyła. Poza tym jest to druga fala. Nie możemy tak łatwo ryzykować życia naszych dzieci i ich rodzin. Przez całe lato Ministerstwo Edukacji Narodowej powinno było ciężko pracować nad edukacją online na odległość i przeprowadzić kampanię internetową i komputerową w każdym domu. Ale rozwiązanie problemu maski jest również wielkim sukcesem.

Yorumlar