Kończy się Mistrzostwa Świata w Kolarstwie z Upośledzeniem Słuchu

zakończyły się mistrzostwa świata dla osób niedosłyszących

Mistrzostwa Świata Głuchych w Kolarstwie, zorganizowane pod koordynacją Urzędu Gubernatora Gaziantep, we współpracy z Wydziałem ds. Młodzieży i Usług Sportowych Gminy Gaziantep oraz Tureckiej Federacji Sportu Niesłyszących, zakończyły się wyścigiem na punkty na 36 i 72 kilometry.

W biegu kobiet na 36 km pierwsze miejsce zajęła Rosjanka Wiktorowna Alisa Bondariewa, trzecie miejsce zajęła Jelisawieta Topczaniuk z Ukrainy i Aleksandra Rusłanowna Jewdokimowa z Rosji. Na 72 kilometrach mężczyzn pierwsze miejsce zajął Rosjanin Dmitrij Andriejewicz Rozanow, drugie miejsce zajął Iwan Władimirowicz Makarow, a trzecie Jewgienij Michajłowicz Prochorow.

ODDECH ​​W OSTATNIM DNIU MISTRZOSTW

Pod przywództwem burmistrza metropolii Fatmy Şahin, miasto Gazi, które wyróżnia się tożsamością „Miasta Przyjaznego Sportowi”, było świadkiem zawodów na wysokim poziomie z XIV Mistrzostwami Świata w Kolarstwie Niesłyszących, które po raz pierwszy zorganizowano w Turcji w okresie od października 28-02 listopada 2019 r. W zaciętych walkach zawodnicy pedałowali, by zdobyć medale. W ostatnim dniu mistrzostw emocjonujące chwile dostarczył publiczności wyścig Point Race w kategorii kobiet i mężczyzn. W rywalizacji na torze 14 i 36 km; Wśród kobiet uplasowała się Rosjanka Viktorovna Alisa Bondareva, a za nią uplasowała się Yelisaveta Topchaniuk z Ukrainy i Aleksandra Ruslanovna Evdokimova z Rosji. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Rosjanin Dmitrij Andriejewicz Rozanow, drugie Iwan Władimirowicz Makarow, trzecie Jewgienij Michajłowicz Prochorow.

EFILOĞLU: WSPANIAŁE ZWYCIĘSTWO DLA NASZEGO MISTRZOSTWA GAZIANTEP

Oceniając mistrzostwa, szef działu ds. młodzieży i usług sportowych Zekeriya Efiloğlu przypomniał, że 14 sportowców z 12 krajów wzięło udział w 50. Mistrzostwach Świata w Kolarstwie Niesłyszących i powiedział: „Mistrzostwa odbyły się po raz pierwszy w Gaziantep w Turcji. Jesteśmy zaszczyceni, że w Gaziantep odbywają się mistrzostwa światowej klasy, to wielki zysk dla naszego Gaziantep. Zawodnicy, którzy przybyli, przez 5 dni rywalizowali bardzo dobrze. Wyścigi te przyniosły emocjonujące chwile i podwyższoną adrenalinę. Zarówno sportowcy, jak i nasza Federacja Kolarska byli zadowoleni z organizacji i podziękowali Fatmie Şahin, burmistrzowi Gaziantep Metropolitan Municipality, która była pionierem tej organizacji. Będziemy kontynuować naszą pracę w oparciu o koncepcję „Miasta Przyjaznego Sportowi” Gaziantep prezydenta Şahina. Zrobiliśmy wycieczkę po mieście dla zawodników, którzy przybyli do miasta, przedstawili nasze miasto iz wielką satysfakcją wysłali ich do swoich krajów. Chciałbym podziękować prezydent Fatmie Şahin, która jest ciepła i wspiera każdy projekt, który chcemy zrealizować”.

YİĞİT: ZREALIZOWALIŚMY NASZ CEL JAKO ZESPÓŁ

Hakan Yiğit, Członek Zarządu Federacji Kolarskiej i Dyrektor Techniczny Narodowej Drużyny Kolarskiej Niesłyszących, powiedział, że Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Niesłyszących były wcześniej planowane w Rosji, ale po tym, jak Rosja zrezygnowała z ich organizacji, zdecydowano się na organizację organizacja w Turcji.

Stwierdzając, że przygotowywali się do turnieju w bardzo krótkim czasie, Yiğit powiedział: „Nasi sportowcy są niedoświadczeni w starciach z innymi przeciwnikami. Zaczęliśmy od igrzysk olimpijskich w Samsun w 2017 roku, sformowaliśmy naszą drużynę. Dlatego jesteśmy trochę w tyle pod względem doświadczenia. Kiedy patrzymy na zagranicznych sportowców, którzy tu przyjeżdżają, zwłaszcza Rosjan, to są to ludzie, którzy od dziecka interesują się tym sportem. Mimo to nasi zawodnicy walczą łeb w łeb, stopnie są bardzo zbliżone, ale ta przepaść za chwilę się zmniejszy. Chociaż mamy 2-letnią historię, stopnie, które uzyskaliśmy, są bardzo dobre. Naszym celem jest zabranie głosu poprzez bycie doświadczonym jak nasi inni konkurenci. Wierzę, że mogą to zrobić, jeśli nie zrobią sobie przerwy. Drużynowo zajęliśmy II miejsce w biegu na 100 km mężczyzn. Nasza taktyka została odpowiednio dostosowana. Pojedynki z przeciwnikami były bardzo trudne, ale była to walka jeden na jednego. Jako zespół osiągnęliśmy nasz cel i zajęliśmy podium.”