Zwycięstwo Ukrainy na mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej

Ukraina zdobyła mistrzostwo w obu kategoriach na Mistrzostwach Europy U-18 w Siatkówce Plażowej organizowanych przez Izmir Metropolitan Municipality i Turecką Federację Piłki Siatkowej.

Izmir Metropolitan Municipal i Turkey Volleyball Federation wspólnie zorganizowane przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) Mistrzostwa Europy U-18 w siatkówce plażowej, ostatni dzień mistrzostw stał się jasny. W przypadku kobiet i mężczyzn Ukraina nosiła na szyi złote medale.

W półfinale kobiet Anna Chechelnytska-Dana Romaniuk (Ukraina), która w pierwszym meczu pokonała Aurorę Mattavelli-Margherita Tega (Włochy) pokonała 2:0 i awansowała do finału. W drugim meczu półfinałowym do finału awansowała Anhelina Khmil-Tetiana Lazarenko (Ukraina), która pokonała Anouk Kressler-Lea Toschini (Szwajcaria) i wygrała mecz 2:0. Anna Czeczelnicka-Dana Romaniuk zdobyła złoty medal, pokonując w finale dwie drużyny Ukrainy 2:0. Anouk Kressler-Lea Toschini (Szwajcaria) zajęła trzecie miejsce, pokonując Aurorę Mattavelli/Margheritę Tegę (Włochy).

W pierwszym meczu półfinałowym mężczyzn Yevhenii Boiko-Vladyslav Omelchuk (Ukraina) wyprowadził z Rosji Władysława Panczenko-Iwana Czuprinowa 2: 0 i zdobył swoje nazwisko w finale. W drugim meczu półfinałowym Kristians Fokerots-Karlis Abelitis z Łotwy pokonał w trudnym meczu Egora Zharovina-Witalija Markowa z Rosji 2: 1. W finale mistrzem został Yevhenii Boiko-Vladyslav Omelchuk (Ukraina), pokonując 2: 0 Kristians Fokerots-Karlis Abelitis z Łotwy. Dwie drużyny Rosji spotkały się w meczu o trzecie miejsce. Vladislav Panchenko-Ivan Chuprinov zajął trzecie miejsce, pokonując Egora Zharovina-Witalija Markow.

Rozdane nagrody

Mężczyźni i kobiety na szczycie w mistrzostwach Ukrainy trofeum ze złotym medalem w İzmir Metropolitan Municipality Zastępca Sekretarza Generalnego Tureckiej Federacji Piłki Siatkowej Brygady Ertugrula i wiceprezydenta Sadata wręczali Alperowi Yeşildaşowi. Hakan Orhunbilge i burmistrz gminy Selcuk Filiz Ceritoğlu Sengel wręczyli Łotwie drugie trofea i medale dla mężczyzn. Trzecie miejsce i medal dla Rosji przyznali komisarz i delegat techniczny CEV Bojana Bogicevic, dyrektor generalny organizacji Beach It Beach Sports Gürsel Yeşiltaş oraz menedżer ds. Sportu młodzieżowego gminy İzmir Berkan Alptekin. Drugie trofea i medale dla kobiet zostały wręczone Ukrainie przez naczelnika wydziału sportowego i sportowego gminy İzmir Hakan Orhunbilge oraz prezydenta miasta Selçuk Filiza Ceritoğlu Sengela. Sekretarz Klubu Młodzieżowego i Sportowego Gminy Metropolitan İzmir Mustafa Ağme i dyrektor generalny Ali Alielik Group Ali Çelik przyznali trzecie miejsce Szwajcarii.

Mistrzostwa Europy U22 w siatkówce plażowej odbędą się na plaży Selçuk Pamucak w dniach 24-27 września.